sonforum.org

Anasayfa Facebook Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   sonforum.org > SPOR > Galatasaray
Kayıt ol Google Üye Listesi Market Girişi

Galatasaray Aslanlarla alakalı tüm haber ve yorumlar burada.

Yeni Konu aç  Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 09-08-2009, 13:32   #1
Kullanıcı Adı
Melancholy
Arrow Arda 40 milyon Euro

Adnan Polat, Galatasaray'ın milli yıldızı Arda Turan'ın fiyatını belirledi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Arda Turan için yaptığı 15 milyon Euro'luk teklifi geri çeviren Galatasaray'ın patronu Adnan Polat, “Onun kariyer planlamasını ben yapıyorum. Sadece Avrupa'nın dev kulüplerinden birine gitmesine izin veririm” diyerek genç yıldıza ne kadar değer verdiğini ortaya koymuştu.

40 MİLYON EURO

Bu teklifin ardından Arda'ya hem 10 numarayı hem de kaptanlık pazubandını veren Polat'ın stratejisi işe yaradı, yıldız oyuncu futboluna seviye atlatarak performansını sürekli olarak yükseltti. Gerek Galatasaray formasıyla gerekse de A Milli Takım'da harikalar yaratan Arda'nın yıllık kazancını 2 milyon Euro'ya yükselten Başkan, genç yetenek için dudak uçuklatacak cinsten bir bonservis bedeli belirledi. Polat'ın kafasındaki rakam 'şimdilik' 40 milyon Euro! Ancak 22 yaşındaki futbolcunun UEFA Avrupa Ligi'nde ve Türkiye'nin vize alması halinde 2010 Dünya Kupası'nda ortaya koyacağı performansa göre bu bedeli 50 milyon Euro'ya yükseltmeyi planlıyor.

DEVLER PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Başkan'ın sözünü ettiği Avrupa devlerinin Arda'yı yeniden yakın takibe aldığı da gelen haberler arasında. İngiltere, İtalya, İspanya, Almanya ve Fransa liglerinde zirveye oynayan kulüpler tarafından gönderilen temsilcilerin, genç yıldızın maçlarını sürekli olarak izlediği ve bununla ilgili transfer raporu hazırladığı belirlendi. Arda henüz birkaç gün önce yaptığı açıklamada Avrupa'da oynamak istediğini, kendi ayarında futbolcuların Arsenal ve Real Madrid gibi takımlarda forma giydiğini belirtip, “Pasaportum farklı olsaydı şimdi ben de bambaşka bir yerde olurdum” diye konuşmuştu.

kralspor
Melancholy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Sonforum'un önerileri

Okunmamış 09-09-2009, 11:43   #2
Kullanıcı Adı
MeTİn2.YiZ

Bu adam ronaldinho muda 40 milyon euro alcak
MeTİn2.YiZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)