sonforum.org

Anasayfa Facebook Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   sonforum.org > SAĞLIK - KADIN-ERKEK-CİNSELLİK > Psikoloji
Kayıt ol Google Üye Listesi Market Girişi

Psikoloji Psikoloji ye dair herşey

Yeni Konu aç  Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 11-25-2008, 01:57   #1
Kullanıcı Adı
..::duyguseli::..
Standart ''Niye Ben'' Diyen Herkes İçin

Brenda, yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı

Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi Emniyet kemerini taktı, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı

Bir süre tırmandıktan sonra, nefeslenebileceği bir oyuk buldu Orada asılı dururken, gruptan yukarıda ipi tutan kişi dalgınlığa düşerek ipi gevşetiverdi Aniden boşalan ip, hızla Brenda'nın gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu

Lens çok küçüktü ve bulunması neredeyse imkansızdı Lens, yamacın ortasında bir yerlerde kalmıştı ve Brenda artık bulanık görüyordu Ümitsizlik içinde Brenda, lensini bulması için Allah'a dua edebilirdi yalnızca Ve içten içe düşünüp dua etmeye başladı "Allah'ım! Sen bu anda buradaki tüm dağları görürsün Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildiğin gibi, benim lensimin yerini de biliyorsun Onu bulmama yardım et"

Patikalardan yürüyerek aşağı indiler Aşağı indiklerinde, tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler İçlerinden biri "Aranızda lens kaybeden var mı?" diye bağırdı

Brenda'nın sonradan öğrendiğine göre, lensi bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavaşça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lens kızların dikkatini çekmişti

Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl bulduklarını babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek karıncanın üzerindeki baloncuğa şunları yazacaktı:

"Allah'ım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar ağır Ama istediğin sadece bunu taşımamsa, senin için taşıyacağım"
"BU YÜKÜ NİYE TAŞIYORUM" demeyin

Konu mc_metin_055 tarafından (11-25-2008 Saat 02:07 ) değiştirilmiştir..
..::duyguseli::.. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Sonforum'un önerileri

Okunmamış 12-27-2008, 03:18   #2
Kullanıcı Adı
piryoz

Manidar. Teşekkürler duyguseli.
piryoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 12-27-2008, 09:39   #3
Kullanıcı Adı
DİGİMAX

eyvallah güzel makale...
DİGİMAX isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 12-27-2008, 14:29   #4
Kullanıcı Adı
morciii

sonuç: taşıdığınız yük her zaman size ait olmayabilir yaptığınız bazı gereksiz işler başkasının iyiliği için olabilir(mi)

görüş: başkası benim yükü mü taşıyomu ki ben başkasınınkini taşıyım (herşey kısasa kısas mı orası muallakta)...
morciii isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)