sonforum.org

Anasayfa Facebook Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   sonforum.org > EĞİTİM - ÖĞRETİM - KARİYER > Liseler ve Üniversiteler
Kayıt ol Google Üye Listesi Market Girişi

Liseler ve Üniversiteler Lise ve üniversite ilgili her paylaşım burada.

Yeni Konu aç  Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 02-01-2010, 09:56   #1
Kullanıcı Adı
denizci
Standart Kağıthane Profilo Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu ML

Kağıthane Profilo Anadolu Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi M.E.B. Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile Profilo Holding A.Ş. arasında imzalanan protokolle, 21 Haziran 1986 tarihinde temeli atılarak 28 Eylül 1989 günü eğitim ve öğretime açılmıştır. Profilo Holding A.Ş. kuruluşlarınca yaptırılarak Türk Milli Eğitimine hibe edilen okulun mimarı Mimar Sinan Üniversitesi adına Prof. Dr. Mehmet Çubuk ve arkadaşları tarafından hazırlanmıştır. Mimari proje öğrenci sayısının artışlarına göre geliştirebilme imkanları yaratılacak şekilde düşünülmüştür. Okul orta blok etrafındaki mevcut 1 yönetim ve 1 eğitim bloğuna ilaveten ihtiyaca göre 1 blok eklenebilme özelliğine sahiptir. Bünyesinde 15 laboratuvar, 6 atelye, 22 derslik bulunmaktadır. 120 yatak kapasiteli öğrenci pansiyonu ve kapalı spor salonu 21.05.1997 tarihinde hizmete girmiştir. 28 Eylül 1989 Fransızca ve İngilizce dillerinde Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar bölümleri ile eğitim ve öğretime açılan okul bünyesinde 5.Kasım 1991 tarihinde Anadolu Meslek Lisesi ihdas edilerek Teknik Eğitim Sitesi özelliği kazanmıştır. Türk Milli Eğitim Bakanlığı tarafından donatılan okulumuzda eğitim veren teknik öğretmenler, Fransız Dışişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımız işbirliği ile Fransa'da teknik eğitimden geçirilmişlerdir. Okulumuz, 1991 yılından itibaren eğitim sitesine dönüştürülmüştür. Endüstri ile ilişkilerini kuvvetlendiren okulumuz, ayrıcalıklı kimliğine yenilikler eklemeye devam etmektedir.
Okulumuz Kadrosunda Müdür, 3 Müdür Yardımcısı, 44 Öğretmen, 1 Memur, 3 Teknisyen, 4 Yardımcı Hizmetli, 4 Sözleşmeli Personel çalışmaktadır. 680 öğrencinin bulunduğu okulumuzda ortalama 12 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir.
Okulumuzda Anadolu Liseleri seviyesinde, 4 yıl eğitim yapılmakta ve mezunlarımız, Anadolu Teknik Lisesi Diploması almaya hak kazanmaktadır.Öğretim gündüz olup, günde 10 saat haftalık 45 saat ders yapılmaktadır. Okulumuzda Bilişim Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanlarında, İngilizce ve Fransızca mesleki eğitim verilmektedir.

Telefon
+90 212 321 76 70-71
Faks
+90 212 321 76 72
Dahili Numaralar
KONSOL 111 MÜDÜR(Fikret URAL) 112 MÜDÜR BAŞ YARDIMCISI (Kazım AYAS) 113 MEMUR ODASI 114 MEMUR ODASI 117 MÜDÜR YARDIMCISI (Vedat GÜNDOĞAN) 118 Cendere Cad. No:8 34406 Kağıthane / İSTANBUL
denizci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Sonforum'un önerileri

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)