PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Edebi Değerler(Dünya Dinleri)


Cady
01-16-2012, 20:15
Asıl adı Freddy Meyers olan Astrolog-guru ,Frederick von Mierers tarafından kuruldu. Mierers geçmiş hayatları olduğunu bunlardan birisinde Eski Mısır da matematikçi ve astrolog olduğunu iddia etti. Başka bir iddiasında çağdaş Buda olduğunu ilan eden Mierers in en ilgi çeken iddiası ise Actrus yıldızından geldiğini iddiası oldu.

Kısa sürede hızla yayılan Mierers in iddiaları taraftar bulmaya başladı ve böylece Edebi Değerler tarikatı / kültü doğmuş oldu. Tarikat sık sık sex özgürlüğünün üst noktaya çıkmasıyla ve tarikata üye olan kadınlardan çoğunun tarikat lideri Mierers la birlikte olduğu, Tarikat üyeleri arasında sapık ilişkilerin varlığı iddialarıyla gündeme geldi.

1987 yılında Mierers in ortağı Adamski nin tarikatı terk etmesiyle birlikte ; Mierers ın sahtekar olduğunu ,reenkarnasyon iddialarının yalan olduğunu , Actrus yıldızından geldiğini gösterir UFO fotoğraflarının ise oğluyla beraber çekilmiş sahte fotoğraflar olduğunu iddia edince kültün gücü azaldı.Tüm bunlara rağmen Mierers in AİDS ten ölümünden sonra liderleri için ağlayan oldukça kalabalık taraftar kitlesiyle Edebi Değerler kültü varlığını hala devam ettirmektedir.