PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kışlakonak Köyü - Alaçam - Samsun


denizci
09-25-2010, 11:16
Kışlakonak Köyü - Alaçam - Samsun Kışlakonak Köyü Hakkında - Kışlakonak Köyü Resimleri - Samsunun KöyleriKışlakonak, Samsun ilinin Alaçam ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

köyün ilk adı kelahmet köyüdür daha sonraları gelemet halini almştır kışlakonak ismi ise yakın tarihimizde verilmiş bir isimdir

Kültür

köyümüzde keşkek ve herse yemekleri ayrıca tirit adı verilen et yemeği de meşhurdur

Coğrafya

Samsun iline 74 km, Alaçam ilçe merkezine 12km uzaklıktadır.yaz veya kış il ve ilçeyle ulaşım sorunu yaşanmamaktadır.yollar asfalttır.Kışları kardan kapanan yollarını köy halkı kendi imkanlarıyla yaptığı kar açma makinasıyla açmaktadırlar.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

2000-292

1997-285

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Tütün köyün en önemli geçim kaynağıdır

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: ŞENOL GEVREK

Telefon: 0 (362) 632 00 57

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır . Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur . Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur.Köyde cep telofonu çekmiyor. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.ve ayrıca binbir güçlük le ve emekle telefon santrali köyümüzde kurulup 632 kodunun kapsadığı tüm köylere uzanmaktadır.milletimizin duyarlılığı ve hoşgörüsü sayesinde telefon direkleri tek tek kazılarak inşa edilmiştir

Kışlakonak Köyüne Ait Bir Resim
http://img.turkmedya.tv/image/ca10c12b9fc0fd9341c17dd84b96202d/280/200/

Kaynak:yerelNET,Vikipedi