PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En az zararlı 20 telefon


Melancholy
04-21-2010, 13:00
http://img.mynet.com/ho/cnet/enaz.jpgEğer siz de cep telefonlarının verdiği zararlar konusunda hassassanız bu listeye göz atmanızda fayda var.


Daha önce sizlere sunduğumuz en zararlı telefonlar listesinden (http://www.cnetturkiye.com/haberler/mobilite/130-mobilite/3952-en-zararli-20-telefon) sonra şimdi de en az zararlı telefonlar listesini sunuyoruz. Kısa bir bilgilendirme yapmak gerekirse, listenin telefonlara ait SAR değerleri temel alınarak hazırlandığını belirtmekte fayda var.


SAR'ı kısaca bir cep telefonundan yayılan radyasyonun vücut tarafından emilme miktarını gösteren bir değer olarak açıklayabiliriz. Bu değer ne kadar düşük olursa cep telefonundan yayılan radyasyon da o kadar az demektir. Siz de bir cep telefonu satın almadan önce üretici firmanın internet sitesinden cihaza ait SAR değeri bilgisine bakabilirsiniz.

En az zararlı 20 cep telefonu modelini görmek için buraya tıklayın. (http://www.cnetturkiye.com/galeri/tr/ceptelefonlari/en-az-zararli-20-telefon/1)


En çok zararlı 20 cep telefonu modelini görmek için ise buraya tıklayın. (http://www.cnetturkiye.com/haberler/mobilite/130-mobilite/3952-en-zararli-20-telefon)