PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kişisel Enerjinizi Keşfetme Yolları


morciii
01-15-2008, 15:46
Hepimizde kendimize ait bir kişisel enerji bulunmaktadır. Bu enerji gölgeli bir yerde güneşin parlaması gibi etrafımızda parlıyor. Enerjimizin en fazla olduğu dönemlerde olumlu karakterimiz ortaya çıkıyor. O zaman uyumlu ve başarılı oluyoruz. Meditasyon insanı kuşkularından arındırıp, içindeki enerjinin dışarı çıkmasına yardımcı oluyor. Bu alanda araştırma yapan kişilere göre “karma”mız yani iç enerjimiz düşüncelerimizden etkileniyor. Iyi bir “karma” yakalamak için günlerce meditasyon yapıp, içimizdeki mistik düşünceleri uyandırmak gerekmiyor tabii ki. Olumlu düşünmek, içimizdeki kuruntulardan kurtulmak için yeterli. Rahatlamak ve huzura kavuşmak için size beş yöntem öneriyoruz, bu şeklide kişisel enerjinizi mutlu olma yönünde kullanmanıza yardımcı olacağız.
1. Zayıf Noktalara Basınç
Akupunktur insanı çok rahatlatan bir yöntem. Insan vücudunda tıpkı nehirler gibi akan 12 enerji akım yolu olduğu bu konu da araştırma yapan insanlar tarafından söylenmekte. Bu enerji akımı beyin ve vücııt sağlığını koruyor. Bazı zamanlar bu enerji akım yolları tıkanıyor. Bu nokta da akupunkturun yardımı gerekiyor. Akupunktur uzmanları tıkanıklığı lokalize edip o yere iğneler yardımıyla basınç uyguluyor ve enerji dolaşımının yeniden yapılmasını sağlıyor. Stres ve üzüntüden kurtulmak istiyorsanız şu basit tekniği uygulayabilirsiniz. Sağ elinizi yumruk yapıp, sol avucunuzun içine bastırın. Bir kaç saniye sonra gevşetin. Birkaç kere tekrarladıktan sonra ellerinizi silkeleyin. Enerji akımını sağlamak için yüzünüzdeki ve ayaklarınızdaki bazı noktalara basınç uygulamanız gerekir.
2.Renk Bağlantılarını Kurun
Yeni jenerasyon “renk terapistleri”ne göre insan vücudunda 7 ayrı enerji noktası var ve buna “chakra” deniyor. Bu enerji depoları beyin ve vücut sağlığımızı etkiliyor. Her “chakra”ya özgü bir renk var, ama bu renk herkes tarfından fark edilemiyor. Belki inandırıcı gelmeyebilir, ama bu rengi sadece titreşim enerjisini kaydeden özel cihazlar algılayabiliyor. Mesela göğsünüzde olan “chakra” enerjisinin rengi pembe ve yeşildir ve aşk hayatınızı etkiler. Demek ki kendinizi pembe bir ışığa verirseniz bu “chakra” nın enerjisini daha da arttırıp, duygusal sorunlarımıza daha kolay bir şekilde çözüm bulmanızı sağlar. “Chakra”larınızı çalıştırarak, ruhunuza giden yolu bulabilirsiniz. Yedi renk terapisini kullanarak beyin fonksiyonlarınızın düzenli çalışmasına yardım edebilirsiniz.
3.Mucizeyle Tanışın
Kendinize yardım etmek istiyor musunuz? Başarısız olduğunuz düşündüğünüz konularda başarıyı yakalamak için yapmanız gereken şey, varolan tek bir güce inanmak. Eğer yolunuzda daha fazla ilerleyemiyorsanız bir süre için geri dönmek ve beklemek çok daha iyi olabilir. Ama önünüze fırsat çıktıysa bunu mutlaka değerlendirmelisiniz.
4. Hayallerinizi Beyninizde Canlandırın
İşinizde yükselmek veya tropik bir plajda tatil yapmak mı istiyorsunuz? O halde kendinizi o şekilde hayal edin. Hayalinizi yaşayın, bu şekilde kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Kendinizi iyi bir şekilde görerek daha olumlu bir ruh hali yakalayabilirsiniz. Kendinizi ideal bir pozisyonda görüp, güzel hayalleri güzel bir gerçeğe dönüştüren yolda ilk adımı atmış olursunuz. Çünkü biliçaltındaki o hayallere göre davranmaya başlar ve bir süre sonra da hayallerinizi gerçekleştirirsiniz.
Istediğiniz şeyin ne olduğuna kendinizi ne zaman ve nerede görmek istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu fotoğrafı beyninizde iyi bir yere saklayıp fazla çalıştığınız zamanlarda düşündüğünüzde onu gözünüzün önüne getirmeli ve böylece iyi yolda olduğunuzu kendinize söylemelisiniz. Mesela kendinizi altın sarısı bir kumsalda, masmavi bir denizin kıyısında , kuş cıvıltıları ve dalga sesleri arasında güneşlenirken hayal edin.sadece bir kaç dakika sonra, içinizdeki kaosun dindiğini ve yüzünüzde bir gülümseme belirdiğini göreceksiniz.
5. Pozitif Enerji ve Eviniz
“Feng Shui”, iç dünyanızı organize eden bir teknik. Bu tekniğin temelindeki inanç, evrende bir pozitif enerji olduğu ve bu enerjinin sürekli üstümüze aktığıdır. Bu pozitif enerjiden daha fazla yararlanmanız için ev dekorasyonunuzu değiştirmeniz öneriliyor. Çünkü evimizin her köşesinin bir anlamı var; iş. aşk, kariyer.
“Feng Shui” tekniğinin özü dağınıklıktan uzak durup, hayatınızın romantik yönünü tekrar keşfetmeniz. Yatak odanıza aradığınız sevgilinin özelliklerini taşıyan bir çiçek koyun. Mesela kendinden emin, özgür bir partner istiyorsanız seçeceğiniz çiçek dayanıklı, fazla su ve ilgi istemeyen türde bir çiçek olmalıdır. Yaratıcı, dışa dönük bir erkek istiyorsanız cıvıl cıvıl çiçek açan bir bitki seçmelisiniz. Yapacağınız bir diğer değişiklik ise, yatak odanıza birkaç kırmızı eşya yerleştirmek.Başka önemli ayrıntı da yatağınızla ilgili. Yatağa her iki taraftan girelebilmesi gerekiyor. Yatağınızı duvara dayamayın.