PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göbek Eriten İğne Keşfedildi!...


morciii
01-14-2008, 03:07
Artık vücudunuzdaki bölgesel yağlardan kolaylıkla kurtulabileceksiniz. ABD'li bilimadamlarının geliştirdiği ilaçla özellikle göbek civarında biriken yağlar başta olmak üzere vücuttaki bölgesel yağları eritmek mümkün olacak.
Stresin kilo aldırdığını saptayan ABD'li bilim adamları, istenmeyen vücut yağlarını ameliyata gerek olmadan ortadan kaldıran bir ilaç geliştirdi. Özellikle göbek civarında biriken yağları eriten ilaç, enjeksiyon yoluyla vücuda veriliyor ve bu bölgedeki yağ oranını yüzde 40 düşürüyor. İlaç obeziteyi durdurmasa da vücut hatlarını yeniden şekillendiriyor.
Söz konusu ilacı, bir "stres-obezite" deneyi sonucu geliştiren Washington'daki Georgetown Üniversitesi'nden bilim adamları, stres altındaki farelerin, stressiz farelerle aynı kaloriyi almalarına karşın kilo aldığını gözlemledi ve bundan vücudun kendi ürettiği Y2R adlı kimyasalın sorumlu olduğunu keşfetti. Y2R'Yİ bloke eden bir ilaç verilen stres altındaki farelerin göbek yağları yüzde 40 oranında azaldı.
Buluşla ilgili olarak konuşan plastik cerrah Stephen Baker, "Bu ilaç istediğiniz her şeyi yiyip sonra film yıldızı gibi olmayı garanti etmiyor ama daha sağlıklı olmanıza yardımcı oluyor" dedi.