PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5 Dakikada Yeni Bir Burun!


morciii
01-13-2008, 12:24
5 Dakikada Yeni Bir Burun!
http://www.ailem.com/images/news/mansetresimleri/burun(2).jpg Yüzün en dikkat çekici unsuru olması sebebiyle estetikte kadınların da, erkeklerin de dünyada en çok başvurduğu operasyon burun operasyonudur.
Bazı kişiler güzellik için hiç çekinmeden defalarca bıçak altına yatarken, bazıları ise hokka gibi bir buruna sahip olmak istedikleri halde ameliyat korkusuyla estetiği sürekli erteler. Bir de “Ya ameliyattan sonra burnum istediğim gibi olmazsa” endişesi var tabii.
Estetik ameliyattan korkanlara ve operasyon sonrası hayal kırıklığı yaşama endişesi taşıyanlara güzel bir haberimiz var!... Yalnızca 5 dakikada, istediğiniz buruna kavuşabilir, hatta hemen akşamında yemeğe çıkabilirsiniz. Nasıl mı?
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, “Eğer burun estetiği düşünüyorsanız, ama ameliyattan korkuyorsanız, plastik cerrahi doktorunuza, burnunuzun dolgu maddesiyle düzeltilip düzeltilemeyeceğini sorun” diyor.
Prof. Kışlaoğlu’na göre, ayrıca ameliyat olmayı düşünüyorsanız ve ameliyattan sonra burnunuzun nasıl bir şekil olacağını merak ediyorsanız, plastik cerrahınız size “dolgu maddesi” ile 8 aylık veya 2 senelik yeni bir burun yapabilir.

http://www.ailem.com/images/news/mansetresimleri/burun1(1).jpg Memnun Kalırsanız Operasyon Yaptırabilirsiniz
Prof. Kışlaoğlu, 8 ay veya 2 senelik sürenin, kullanılan dolgu maddelerinin dayanıklılık süreleri olduğunu belirterek, bu süre sonunda dolgu maddesinin vücut tarafından emilip burnun yavaş yavaş eski şekline döneceğini ifade ediyor.
Prof. Kışlaoğlu, bu süre sonunda eğer burnunuzdan memnun kaldıysanız plastik cerrahınız ameliyat ile aynı burnu yapabileceğini vurguluyor.
Ama bu seferki burnunuzun ömür boyu olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, dolguyla burun estetiğinin yalnızca 5-10 dakika içinde yapılabilecek bir yöntem olduğuna dikkat çekiyor.


http://www.ailem.com/images/news/mansetresimleri/burun2(1).jpg Yöntem Nasıl Gerçekleştiriliyor?
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, yöntemi şöyle anlatıyor:
"Önce hastanın burnu doktor tarafından muayene edilir. Resimleri çekilir, bilgisayarda gerekli düzeltmeler yapılır. Burun üzerine yüzeysel anestetik bir pomat sürülerek ağrı duygusu giderilir. Daha sonra burun kemiği üzerine dolgu maddesi enjekte edilir ve masaj ile burna istenilen şekil verilir.
Herhangi bir alçı ya da sargı yapılmaz, 5 dakika buz uygulaması yapılır ve kişi evine gönderilir. İsterse aynı akşam yemeğe bile gidebilir. Her türlü sosyal aktiviteye katılabilir."
Dolgu Yöntemi Sonrası Aspirine Dikkat!
Kişinin sadece aspirin kullanmaması gerekir (morluk oluşmaması için) yalnız bu yöntem her kişiye uygulanamaz kime uygulanabileceği ancak doktor muayenesi sırasında anlaşılabilir.
Bu yöntemin botox ile birlikte de kullanılabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, şu bilgileri veriyor:
“Bildiğiniz gibi son iki senedir burun köküne botox enjeksiyonu ile burun ucunu kaldırmak mümkün olmaktadır. Botox tek başına kullanılabileceği gibi dolgu ile birlikte kullanılıp daha iyi sonuçlar almak mümkün olabilir. Botox’un etkisi ise 4-6 aydır. Bu süre sonunda burun tekrar orijinal haline döner. Uygulama 5 dakika içinde yapılır.”