PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selülite Dur Diyen Terlik Çıktı


AyÇa
11-26-2009, 14:50
http://cdn1.cnnturk.com/handlers/file.ashx?FileID=184725&Width=292&Height=0&BlackWhite=False
Ankaralı bir terlik firması kadınların korkulu rüyası selülite düşman kadınlara dost "anti-selülit" terlik imal etti. Zayıf-şişman genç-yaşlı demeden her kadında görülebilen selüliti engellediği öne sürülen "anti-selülit" terlik üreten Ankaralı terlik firması Hay-Zek ürettiği anti-selülit terliklerle kadınların derdine çare olduğunu iddia ediyor.

EVA hammaddesinden yapılan suda kaymayan ve bakteri üretmeyen dünyanın en hafif terlik ve deniz ayakkabılarını yurt içi ve yurt dışı pazarına süren firma bu defa tüketicinin karşısına anti-selülit terlikle çıktı.

Hay-Zek firmasının sahibi Zeki Türkeş AA muhabirine yaptığı açıklamada Ostim'deki fabrikalarında Çin'den getirdikleri makine ile renk renk çeşit çeşit bay bayan ve çocuk terliği ve ayakkabıları ürettiklerini bu ürünleri yurt içi pazarının yanı sıra İngiltere İtalya ve Yunanistan'ın da aralarında bulunduğu birçok ülkeye ihraç ettiklerini söyledi.

Ürün yelpazelerine bir de anti-selülit terlik eklediklerini ifade eden Türkeş "Tabanı alçak burnu yüksek şekilde tasarlanan bu terlikleri giyen hanımlar selülitle başa çıkabilecek. Anti-selülit terliğimizi giyen hanımların ayakları yokuş çıkar vaziyette duracak. Böylece gergin duran bacaklar ve kalçalardaki selülitler tarih olacak" diye konuştu.

Türkeş aralarında Harvard Üniversitesi'nin de bulunduğu birçok akademik araştırma merkezinin topuklu ayakkabıların ayak sağlığına olumsuz etkilerine ilişkin raporlarının bulunduğunu belirtirken "Hanımlar bilinçsizce giydikleri postürü bozan topuklu ayakkabılarla da selülite davetiye çıkarıyor. Topuklu ayakkabı giyildiğinde eğimli duran iskelet bu terlikler giyildiğinde dik bir hal
alıyor" diye konuştu.