PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Varisli Damarlar İçin Doğal Çözümler


NOYAN
11-13-2009, 23:22
Varisli damarlarhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)çeperleri aşırı genişlemiş damarlardır.Genelde baldır ve uyluklarda oluşur.
Varisli damarlarhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)uzun süre ayakta duran ya da oturanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)az hareket edenhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)hamilehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)aşırı kiloluhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)uzun süre kabızlık çekenhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)bacak bacak üstüne atarak oturan insanlarda görülür.

Ağır kaldırma da bacaklardaki yükü artırdığından varisli damarlara neden olabilir.

Kalphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)karaciğer ve karın bölgesi tümörleri varisli damar oluşumuna katkı sağlayabilir.
Genetik nedenler de etkilidir.
C vitamini ve bioflavonoid eksikliği damar çeperlerindeki kollagen dokunun zayıflamasına ve dolayısıyla varisli damarlara neden olabilir.
Varis oldukça yaygın bir rahatsızlıktırhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)nüfusun yaklaşık % 10 unda görülür.Varis daha çok kadınlarda görülür.Varis düzgün bir şekilde tedavi edilmezse şişmelerhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)yorgunlukhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)bacak yaralarıhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)kaşıntıhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)bacak kramplarıhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)halsizlikhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)bacaklarda ağırlaşma hissi gibi sonuçlara neden olur.

Doğal Çözümler
1-Bol miktarda meyvehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)sebze ve balık içeren diyetle beslenin.Diyetinizde yağ ve karbonhidrat oranı düşük olmalı.
2-Yiyebildiğiniz kadar böğürtlen ve kiraz yiyin.Hem varis oluşumunu engellerler hem de semptomları hafifletirler.
3-Zencefilhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)soğanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)sarmısakhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)ananas varis için faydalıdır.
4-Varisin nedenlerinden biri kabızlıktır.Kabızlığı önlemek ve barsakları temiz tutmak için lif açısından zengin gıdalar tüketilmeli.
5-Mümkün olduğunca şekerhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)dondurmahttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)kızartmalarhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)yer fıstığıhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)abur cuburhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)tütünhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)tuzhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)alkolhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)hayvansal protein ve işlenmiş gıdalar tüketilmemeli.
6-Düzenli egzersiz yapın.Yürüyüşhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)yüzmehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)bisiklet sürmek kan dolaşımını uyarır.
7-Dar giysiler giyilmemelihttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)kan dolaşımını engeller.
8-Günde en az bir kere bacaklarınızın kalp seviyesinden yukarıda 20 dakika durmasını sağlayacak şekilde uzanın.
9-Uzun süre ayakta durmaktan veya oturmaktanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)bacak bacak üstüne atmaktanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)ağır kaldırmaktan kaçının bacaklarınızı gereksiz baskılardan uzak tutun.
10-İşinizi oturarak yapmak zorundaysanız belli aralıklarla yürüme molası verin.Bacak kaslarınızı esnetinhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)ayaklarınızı hareket ettirin.Eğer mümkünse ayaklarınızı yerden yüksek bir objenin üzerinde dinlendirin.
11-Eğer ayakta durmak zorundaysanızhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)ağrılığınızı bacaklarınıza eşit oranda paylaştırın.Baskıyı azaltmak için yürüme molaları verin.
12-TV seyrederkenhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)kitap okurken bacaklarınızhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)yukarıda duracak şekilde uzanın.
13-Varisli damarlar üzerindeki bölgeyi kaşımayın.Yaralara ve kanamaya neden olabilir.
14-Banyodan sonra bacaklarınıza hint yağıyla masaj yapın.Masaj yaparken masajı kalbe doğru yaparken kuvvetli geriye dönerken hafif kuralını hatırlayın.
15-Ginkgo Biloba dolaşımı uyararak varisin iyileşmesini sağlar.
16-Çalışmalar gotu kolanın bacak ağrısı ve şişlerindehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif)varis tedavisinde etkili olduğunu gösteriyor.

basarioykusu
06-01-2021, 14:37
teşekkürler.