PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşte kolayı bulan Türk evladı


NOYAN
08-20-2009, 11:15
İşte kolayı bulan Türk evladı!
20 Ağustos 2009 Perşembe 09:17
Yahşi Batı filminin setinden sızanlar bile çok komik... Cem Yılmaz önce kovboylara üçkağıt açıyor, sonra tövbe edip kolayı icat ediyor...

http://www.internethaber.com/images/news/100863.jpg

Cem Yılmaz’ın merakla beklenen “Yahşi Batı” filminin ayrıntıları ortaya çıktı. Filmde Aziz Bey’i canlandıran Cem Yılmaz, para kazanmak için Hacivat-Karagöz oynatıyor, Osmanlı macunu pazarlıyor, hatta kola üretip ibriklerde satıyor.

Her filmi olay yaratan Cem Yılmaz “Yahşi Batı” nın çekimlerini tamamlayarak fotoğraf karelerini önceki hafta basına dağıttı. Fotoğraflarıyla da tebessüm ettiren filme ilgi daha da arttı. Milyonların merakla beklediği filmin senaryosunda yer alan detayları ve perde arkasını Hafta Sonu dergisi yayınladı. İşte 2010 ocak ayında vizyona girecek olan Yahşi Batı’nın bilinmeyenleri:

ÖDÜL AVCISI 'CEM YILMAZ'

Aziz Bey, yani Cem Yılmaz ile Lemi Bey (Ozan Güven), 19. yüzyılın sonlarında padişah tarafından görevlendirilerek Amerika’ya giderler. Yanlarına da hediye olarak verilmek üzere çok değerli bir elmas taş ve yüksek miktarda para vardır. İkili Amerika’ya varınca, gidecekleri menzil için bir posta arabasına binerler. Bilindiği gibi Vahşi Batı’da posta arabaları haydutlar tarafından hep soyulur. İşte Lemi Bey ile Aziz Bey de bu kaçınılmaz sona uğrarlar. Önce ellerinden elmas taş gider. Sonra da paralarını kaptırırlar. İşte film de asıl bu noktada başlar.
İki Osmanlı, kaptırdıkları parayı tekrar toparlamak için ödül avcılığı yaparlar. Tabii çeşitli cinliklerle. Gördükleri ’Wanted’ ilanlarını kendilerine uyarlayıp, sırasıyla aranan haydutların yerine geçer ve ödül avcılığıyla para kazanmaya çalışırlar. Biri haydut olur, diğeri onu yakalar. Tabii başlarına her defasında binbir olay gelir.

KOLA BİLE ÜRETTİ

Bir defasında da Calamity Janevari, kadın silahşör rolünü canlandıran Demet Evgar ile karşılarlar. Tam canlarından olacakken Aziz Bey (Cem Yılmaz) birbirinden komikliklerle aslında ödül avcısı olduklarını, Lemi Bey’in (Ozan Güven) haydut olmadığını, ikisinin de Osmanlı olduğunu anlatmaya çalışır. Bir süre sonra temiz yollardan helaliyle para kazanma yollarına girerler. Hacivat-Karagöz oynatarak para kazanmaya çalışırlar. Bu da yetmeyince Osmanlı’nın meşhur macununu yapıp, satarlar. Hatta Aziz Bey (Cem Yılmaz) Osmanlı Türk’ü olarak ilk kolayı üretir ve şıra ibriklerinde bunu satmaya başlar.

İŞTE FİLMDEN KARELER | TIKLA
(http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=204203&page=2)