PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güçlü kirpiklere kavuşun


Hasret
04-18-2009, 01:21
makyaj (http://www.bayanlife.com/)ın en önemli adımı rimeldir. Çünkü rimel bakışlara anlam verir. Ama bunun için önce gür ve sağlıklı kirpiklere sahip olmanız gerekiyor.
Eski kadınlar kirpiklerini gür göstermek için çeşitli yağlar ile beslerlermiş. Günümüzde ise bu tür zahmetli yöntemler çok gerilerde kaldı. Artık pratik yöntemler ile hızlı ve güzel kirpiklere sahip olmak mümkün. Nasıl mı?Bakım: Kirpiklerinizi sağlıklı ve kaymak gibi düzgün ve parlak yapmak için maskarayı çıkarın ve yatmadan önce kirpiklerinize bakım yapın. İyi bir makyaj (http://www.bayanlife.com/) çıkarıcı kullanın. Daha sonra kirpiklerinizi bir kaş tarağı ile tarayın. Bu kirpiklerinizin bakımlı görünmesini sapğlarken parlaklık da verecektir.

Kıvrım: Direkt aynaya bakın ve kirpiklerinizi kirpik makasıyla kıvırın ve dalgalandırın. Bunu yaparken makası kirpiklerinizin en dibine kadar getirin. 5 saniye tuttuktan sonra bırakın. Bu işlemi asla gözünüzde maskara varken yapmayın. Çünkü maskaralı kirpiğe makas kullanırsanız kirpikleriniz kırılır.

Uygulama: Kirpiklerinizde topaklanma ve yığınlaşmayı engellemek için öncelikle maskaranızı silin. Daha sonra kirpiklerinizin köklerinden itibaren kıvırın. Bir kat maskara uyguladıktan sonra ikinci bir kat daha maskara uygulamak isterseniz, ikinci işlemi kirpikleriniz kurumadan yapın. Yoksa kirpikleriniz birbirine yapışır. Eğer yapışma olursa, önce kirpiklerinizi kurumaya bırakın. Daha sonra kaş tarağı ile tarayın.


Seçim: Kaliteli bir maskara ile hayalinizdeki gibi dolgun, uzun ve göz alıcı kirpiklere sahip olmanız mümkün. Çünkü kirpik ilaveli olanlar kadar dolgun gösteren maskaralar da son derece kullanışlı. Ne alacağınıza karar veremezseniz bir güzellik (http://www.espedos.com/) uzmanından yardım alabilirsiniz.