PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dolgun Görünümlü Saçlar


morciii
03-30-2009, 21:41
İnce telli saçlara sahip kadınların hayali dolgun ve hacimli saçlardır. Çünkü, ince telli saçlara şekil vermek oldukça zordur. Pratik yöntemler ve küçük hilelerle saçlarınızı kolayca şekil verebilir ve gün boyu saç şeklinizi koruyabilirsiniz.
Dolgun Görünümlü Saçlar
http://estb.msn.com/i/79/2EB3DB277ADF9F0AF87CC65FB4B96.jpg

Saçlarınızı güçlendirmek için doğal bakım kürlerinden ya da destekleyici kozmetik ürünlerden faydalanın. Saf zeytinyağı ince saçları besleyici özelliğe sahip bitkisel bir yağdır. Zeytinyağını saç diplerine masaj yaparak yedirin. Ardından streç film ile kaplayın. 30 dakika bekledikten sonra aşağıdaki yıkama işlemini uygulayın.
Saç tipinize uygun bir şampuanla, saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Saç derinizdeki gözeneklerin temizlediğimden emin olun. Saçlarınızı önce havlu ile kurulayın. Hafif nemli kalacak şekilde fön makinesiyle kurutun. ****l ve içi delikli bir fırça ile saçlarınızı nazikçe tarayın. Saçlarınıza dolgun görünümü kazandırmak için başınızı öne doğru eğip saçlarınızı öne doğru atın. Fön makinesini önce sıcak sonra da soğuk ayarda tutarak saçlarınıza 20 cm mesafe uzaklıkta tutun. Aynı işlemi, yine başınız öne eğikken saçlarınızın altına tutun.
Saç diplerinize bir miktar bebek pudrası sürüp dağıtın. Pudra saç deriniz tarafından emilecek ve saçınızda beyaz pudra izleri kalmayacaktır. Bu sayede hem saçlarınızın dolgun görünmesini hem de geç yağlanmasını sağlayabilirsiniz.
Son adım olarak saç uçlarınıza 30 cm uzaklıktan saç spreyi sıkın. Bu işlem saçınıza verdiğiniz şekli sabitleyecektir. Saç spreyinin saç diplerine gelmemesine özen gösterin.