PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anne adaylarına bitki çaylarının yararları


Hasret
02-21-2009, 04:13
Anne adaylarına bitki çaylarının yararları

İşte hem size hem de bebeğinize yararlı olacak çaylar. Mother&Baby'nin haberi..


Hamileliğiniz boyunca içeceğiniz bitki çaylarının hem size hem de bebeğinizehttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif siyah çay veya kahveden çok daha yararlı olacağı kuşkusuz..

Tabii ki her attığınız adım gibi bunu da doktorunuza danışarak yapmalısınız çünkü bazı bitkiler erken doğum ve düşük riskini artırabilen maddeler içerir.

Bitki çaylarından günde iki fincan tüketmeniz önerilir. Bu çaylar diğer birçok sıvıdan daha sağlıklı olabilse de içerlerinde bulunan etken maddelerin aşırı alınmasınınhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif sağlıksız sonuçlara yol açabileceğini göz önünde bulundurmakta fayda var.

Ahududu çayıhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif birçok hastalığa iyi gelir. Ancak doğum kasılmalarını başlatıcı etkisi olduğu için hamileliğinizin son dönemlerinde kullanmaktan kaçının. Bir başka meyve çayı olan kuşburnu çayı da C vitamini bakımından zengindir ve vücuda direnç sağlar. Ayrıca iyi bir ödem söktürücüdür.

Yeşil çay ve ıhlamurhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucudur. Ayrıca yeşil çay kan dolaşımını düzenler; ıhlamursa ödem indirir. Papatya çayı ve zencefil çayı hazımsızlık düzenlemeye yardımcı olurhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif şişkinlik hissini azaltır. Uyku problemleri ve stres için papatya çayı önerilir. Zencefil çayı içerek bulantıları önlemek mümkündür. Rezene çayıhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir

Öte yandanhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif hamileliğiniz boyunca tüketmemeniz gereken bazı bitki çayları da vardır. Örneğinhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif sinameki çayı müshil etkisi yaratırhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif bu yüzden vitamin ve mineral eksikliğine sebep olur. Keten tohumu ise kanama riskini arttırır. Rahim kaslarını uyarma etkisi bulunduğu için adaçayını da hamileliğin son dönemlerinde kullanmayınız. Ayrıcahttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif kanamahttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif erken doğum ve düşük riskine sebep olabileceği için fesleğenhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif biberiyehttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif yaban mersinihttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif sarı kantaronhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif melisa yaprağıhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif aloe vera ve karahindiba bitkilerini kesinlikle tüketmeyiniz.