PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ‘Kadın, ekonomi ve politika’ Kadir Has Üniversitesi’nde tartışılıyor.


morciii
02-18-2009, 00:22
Kadir Has Üniversitesi ile birlikte yürüttüğü “Ben Çalışmak İstiyorum” projesi ile kadın istihdamını temel alan vizyonunu hayata geçiren Avusturya Liseliler Derneği (ALD) Kadın Platformu, çalışmalarına bilimsel bir temel oluşturmak amacıyla gerçekleştireceği konferans ve panel dizilerine “Kadın, Ekonomi ve Politika” ile başlıyor.
İçinde bulunduğumuz ve tüm dünyayı etkileyen ekonomik kriz döneminde “Kadın, Ekonomi ve Politika” temalı konferans ile salt durum saptamasının ötesine geçerek çözüm önerileri ve modeller üretmek amaçlanıyor. Politika ve ekonomi alanlarında başarılı olmuş Meral Gezgin, Z. Damla Gürel gibi Avusturya Lisesi mezunu konuşmacıların yanı sıra konferansta; Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı, Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, Muğla Eski Valisi, 20. Dönem Muğla Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Onur Üyesi Dr. Lale Aytaman, Avusturya Halk Partisi-ÖVP Milletvekili Katharina Cortolezis-Schlager, Avusturya Büyükelçisi Heidemaria Gürer, Nebahat Akkoç (KAMER), Gülseren Onanç (KAGİDER), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Hey Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Bektaş gibi birçok uzman isim sunumlarıyla yer alacak.
Kadir Has Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Kadın, Ekonomi ve Politika” ana başlıklı konferans 19 Şubat Perşembe günü 09:00 – 18:00 saatleri arasında Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşecek.
http://www.kadinlarkulubu.com/portal/wp-content/uploads/2009/02/kadin_ekonomi_politika_afis-282x400.jpg (http://www.kadinlarkulubu.com/portal/wp-content/uploads/2009/02/kadin_ekonomi_politika_afis.jpg)