PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yoksa rüküş müsünüz ?


morciii
02-13-2009, 15:24
Bazen moda diye giyindiğiniz şeylerin aslında büyük bir hata olduğunu ancak çevrenizdekiler sizi uyarınca anlıyorsanız modanın hatalarından ders almalısınız.
Ünlü isimlerin yaptığı moda hatalarını gerek dergilerden gerekse televizyonlardan öğrenebiliyorsunuz. Peki ya sizin yaptığınız hatalar? Onları nereden öğrenmeyi düşünüyorsunuz? Siz bu sorunun cevabını düşünürken biz de sizlere modanın çok sık rastlanan hatalarını göstermeyi bir borç biliyoruz.
YANLIŞ DURUŞ
Anneniz belki de sizi genç kızlığınızdan beri uyarıyor, fakat siz bir türlü doğru şekilde durmayı başaramıyorsunuz. Oysa bir elbiseyi doğru şekilde taşımak istiyorsanız işe dik durarak başlamalısınız. Dik durmak sizi en azından 1 ya da 2 kilo daha zayıf gösterecektir. Dik durmak derken mutlaka kafanızda kitap taşır gibi yürüyün demiyoruz, fakat en azından omuzlarınızı dik tutmalısınız.
http://www.kadinlarkulubu.com/portal/wp-content/uploads/2009/02/article_rukus2.jpg (http://www.kadinlarkulubu.com/portal/wp-content/uploads/2009/02/article_rukus2.jpg)
İÇ ÇAMAŞIRI
Dışınızın güzel görünmesi sizin için ne kadar önemliyse içiniz de o kadar önemlidir. Örneğin dar bir pantolon altına giyeceğiniz lastikleri kalın bir iç çamaşırı kalçanızı çok çirkin gösterecektir. Bunun yerine kalçayı kaldıran ve izleri belli olmayan bir iç çamaşırı seçebilirsiniz. Aynı şey sutyen seçiminde de geçerlidir. Bazen yanlış sutyen seçimi nedeniyle göğüsleriniz sarkık, büyük ya da olduğundan küçük görünebilir. Bu nedenle iç çamaşırı konusunda hassas davranmalısınız.
FARKLILIK
Alışverişe gittiğinizde her zaman aynı tür şeylerden almaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü aynı şeyleri giymek modayı takip etmenizi engeller. Mutlaka en yeni modelleri giyinmeniz gerekmiyor, fakat zaman zaman kendinize yakışan farklı şeyleri almaktan da çekinmemelisiniz. Eski bir eteğinizle yeni moda bir bluzu kombine edebilir, farklı bir tarz yaratabilirsiniz.
MODA KURBANI
Modayı takip etmek demek her şeyi giyebileceğiniz anlamına gelmiyor. Örneğin; dar elbiseler moda olabilir, fakat kilolu biriyseniz bu dar elbiselerden giyinmek mecburiyetinde değilsiniz. Çünkü olduğunuzdan daha kilolu görünebilirsiniz. Yaşınıza, vücut şeklinize ve yaşam tarzınıza uygun seçimler yapmaya dikkat etmelisiniz.
AKSESUAR SEÇİMİ
Giydiklerinizi aksesuarlarla tamamlamayı sevseniz de ne bulursanız takıp, takıştırmak yanlıştır. Çünkü çok fazla aksesuar takmak giydiğiniz şeyi gölgede bırakabilir. Bunun yerine giydiklerinize uygun bir küpe ya da kolye sizi daha zarif ve güzel gösterir.
AYAKKABI SEÇİMİ
Kıyafetinize göre ayakkabı seçiminizi de doğru şekilde yapmalısınız. Abiye bir kıyafetin altına sade bir ayakkabı giyinmek kıyafetinize yansıyacak ve sizi kötü gösterecektir. Bunun yerine topuklu, klasik bir ayakkabı giyebilirsiniz. Aynı şekilde spor bir pantolonun altına klasik bir ayakkabı giyinmek yerine spor ayakkabıyı tercih etmelisiniz.
RENK SEÇİMİ
Giydiğiniz kıyafetin renkleri hem size hem de giydiğiniz diğer şeylere uymalıdır. Örneğin pembe bir eteğin üzerine yeşil bir bluz giymek olmaz. Renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda ayakkabı ve çanta seçiminde de giydiğiniz renkleri göz önünde bulundurmalı ona göre bir seçim yapmalısınız.
BÜYÜK BEDEN KIYAFETLER
Bol kıyafetlerin kiloları sakladığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz çünkü aksine vücudunuza oturmayan kıyafetler sizi şişman gösterir. Bol kıyafetler giymeyi seviyorsanız, tüm kıyafette tek parça bol kıyafet giymeye çalışmalısınız.
İNDİRİM DÖNEMİ
Sırf indirim var diye indirim döneminde giymeyeceğiniz kıyafetler almaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü bu gereksiz dolap kalabalığından başka hiçbir işe yaramaz. Alışverişe çıktığınızda size gerekli olan şeyleri almaya özen göstermelisiniz.