PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rujların gizemli dünyası


Hasret
02-04-2009, 03:05
Fransızca'dan dilimize yerleşen "ruj -rouge-" kelimesi "kırmızı" anl..... geliyor!
Kan kırmızı dudaklar "show" dünyasında öteden beri geçerliliğini koruyan bir trend. Bu klasikleşmiş renk, doğunun gizemli geyşalarından batının güçlü kadınlarına kadar yayılmış ve kalıcılığını kanıtlayarak kozmetik dünyasına yerleşmiş.

Kırmızı rujun ilginç bir yönü de yeni bin yılda kahvaltısında erkek yiyen, gemleri elinde tutan, iş dünyasında söz sahibi kadınlarla özdeşleştirilmesi! Ama şaka bir yana, kırmızı ruj kozmetikte gerçek bir mit. Doğru teknik ve doğru ton seçimiyle kırmızı kadar çarpıcı, alımlı, sıcak ve aynı zamanda masum bir tazelik çağrıştıran bir başka renk var mıdır?

Dinamik kırmızı dudak stilini uygulamak isteyen ama bunun fazla iddialı olacağını düşünenler için, başlangıç olarak, açık kırmızı bir ruj
veya parlatıcı kullanmak doğru olacaktır. Kırmızının etkisini yumuşatmak için ruj uygulamasından önce çok açık bir dudak kalemiyle dudağı çerçevelemek yeterlidir. Tam tersine, kırmızının etkisini artırmak içinse rujla aynı tonda dudak kalemi uygulanır.
Farklı bir etki için, ruju parmak ucunuzla dudağınıza hafifçe yayın. Bu uygulamayla birlikte dudak kalemi ve dudak fırçasını kullanmazsanız, hafif, yumuşak ve romantik bir etki elde etmiş olursunuz. Bu etkiye ışıltı kazandırmak için parlatıcı kullanmanız yeterli olacaktır.

Bu arada kırmızının bunca tonu arasında kusursuz olanını bulmaya çalışırken kafanızın karışması çok doğal. Bu işi kolaylaştırmak için size bazı ipuçları yardımcı olacak. Cilt tonlarına göre uyumlu olan kırmızı ailelerine tıklayın:

Gerçek mavi-kırmızı dudak renkleri:Mavi alt tonlarıyla gölgelenmiş bir kırmızı.
Bu tonlar açık ten renkli kadınların tercihi olmalı.
Renkler >>

Kahve-kırmızı dudak renkleri:Kahve alt tonları olan biraz daha iddialı renkler.
Buğday ten renkli kadınlara önerilir.
Renkler >>

Mor kırmızı dudak renkleri:
Erik kurusu alt tonları olan kırmızı renkler.
Koyu veya yanık ten renkli kadınlarda harika durur.
Renkler >>

Turuncu kırmızı dudak renklerit uruncu alt tonları olan kırmızının daha parlak bir ailesi. Hatırlanması gereken bir nokta, bu aileden gelen kırmızıların
sarıya çalan ten renklerine pek uymamasıdır. Asyalı kadınlara
en fazla yakışan turuncu alt tonlara alternatif olan altın alt tonlarına sahip kırmızılardır.
Renkler >>

Kuvvetli bir dudak rengi kullanırken yüzünüzün geri kalanına iddiasız renkler kullanmaya özen gösterin. Doğal, pastel, sakin renkleri tercih edin ki kırmızıyla kontrast yapsın. Bunu yaparken hatırlamanız gereken zaten vurgulu olan kırmızı rengin göz makyajınızla kontrast halinde olması ama baskın olmamasıdır.
Net, taze bir görünüm için gereken, gözlerinizi açık kahve
veya ten rengi tonlarından biriyle boyadıktan sonra abartısız olacak şekilde eyeliner ile çevrelemeniz ve rimelle tamamlamanızdır. Dudağınızdaki kırmızının gizemli büyüsüyle şık
ve sofistike bir hava kazanmanız işte bu kadar kolay!

tomqoliq
02-04-2009, 16:18
:D dudklrmı sewiorm kalın ve krmızı çğu kşi ruj falan srdğmu sanıo ama dğl gzl bşi renkli dudklrı swrm