PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüz şekline göre allık sürme teknikleri


Hasret
02-03-2009, 00:25
http://www.ekolay.net/kadin/images/300-yuz-sekilleri.jpg

Yüzünüze renk katmak için allıktan daha iyi bir yöntem yoktur. Ten renginize uygun allığı seçer ve doğru uygularsanız, yüzünüze istediğiniz şekli verebilirsiniz...

Yüz tipinize uygun allık sürme teknikleriyle büyük burnunuzu küçük, geniş yüzünüzü dar, elmacık kemiklerinizi çıkık gösterebilirsiniz. Aşağıdaki çizimlere bakarak, kendi yüz şeklinizin hangisi olduğunu öğrenebilir ve allığı nasıl doğru bir şekilde uygulayabileceğinizi öğrenebilirsiniz...

Yuvarlak

Hatlarınızın ince ve uzun görünmesi için allığı yanaklarınızın tam üstüne uygulayın. Fırçayla 'C' harfi çiziyor gibi yapın. Allığı saç diplerinize doğru uzatmayı da ihmal etmeyin. Çenenize de hafifçe allık sürebilirsiniz.
Uzun

Allığı sadece yanaklarınızın üzerine uygulayın. Böylece yüzünüzün uzunluğunu dengelersiniz. Ancak yüzünüzdeki makyaj keskin olmamalı. Bu yüzden allığı yumuşak hareketlerle dağıtmayı deneyin.Oval

Oval yüzlerde alın çeneden daha geniştir. Ayrıca elmacık kemikleri daha baskın ve çene ovaldir. Bu tip yüze sahipseniz, allığı kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayın. Böylece, elmacık kemikleriniz çok belirgin hale gelecektir.


Üçgen ya da kalp

Allığınızı V şeklinde elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru sürün. Kaş altından yüzünüzün ortasına doğru hafifçe allık sürerseniz, geniş olan alnınız yüzünüzün diğer kısımlarıyla dengelenir.Köşeli

Köşeli yüzlerde, kareli yüzlerdekine benzer sert ve açılı bir ifade vardır. Yüze daha derin ve yumuşak bir ifade vermek için kemikli bölümlerin geri plana çekilmesi gerekir. Allık, elmacık kemiği üzerine yuvarlak olarak sürülür.

Hasret
02-03-2009, 00:25
Yüz şeklinize uygun allık sürme teknikleriyle büyük burnunuzu küçük, geniş yüzünüzü dar, elmacık kemiklerinizi daha çıkık gösterebilirsiniz.

* Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, hatlarınızın daha ince ve uzun görünmesi için allığı yanaklarınızın tam üstüne uygulayın. Fırçayla sanki 'C' harfi çiziyor gibi yapın. Bu arada allığı saç diplerinize doğru uzatmayı da ihmal etmeyin. Ayrıca çenenize de hafifçe allık sürebilirsiniz.

* Yüzünüz uzun ise allığı sadece yanaklarınızın üzerine uygulayın. Ancak yüzünüzdeki makyaj keskin olmamalı. Bu yüzden allığı yumuşak hareketlerle dağıtmayı deneyin.

* Oval yüzlerde alın çeneden daha geniştir. Ayrıca elmacık kemikleri daha baskın ve çene ovaldir. Bu tip yüze sahipseniz allığı, kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayın. Böylece, elmacık kemikleriniz çok belirgin hale gelecektir.

* Alnınız geniş, elmacık kemikleriniz çıkık ve çeneniz darsa bu, üçgen bir yüzünüz olduğunu işaret eder. Allığınızı fırça yardımıyla V şeklinde elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru sürün. Kaş altından yüzünüzün ortasına doğru hafifçe allık sürerseniz, geniş olan alnınız yüzünüzün diğer kısımlarıyla dengelenir.

* Allığınız fazla kaçarsa, ten renginizden daha açık bir pudra kullanarak yoğunluğunu azaltabilirsiniz.