PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Size yakışan saç modelini böyle seçin


Hasret
01-23-2009, 21:09
http://image.haber7.com/haber/haber7/photos/451220081027120113772.jpg

Saçlarınızı kestirmek istiyor ama size yakışacak modele bir türlü karar veremiyor musunuz? Öyleyse bu haber tam da sizin için...

Kare

Kare yüz yapısı sert bir ifadeye sahiptir. Yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz.

Dikdörtgen:

Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Şakak kemiğini örtecek şekildeti kesimler ile dengeli ve uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

Üçgen:

Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz.

Baklava yüz:

En meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza yada yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.

Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmelisiniz. Kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.

Kelebek

morciii
02-18-2009, 16:08
bu zamana kadar istediğimi yapcak becerikli bir kuaföre rastlamadım...

tomqoliq
02-18-2009, 20:38
eheh burda yuwarlak yüz yk üçgenden bile yz olmş yuwrlak ykmu hç yktan elips olsaydı ;D:p