PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Domatesle Sihirli Maske


Hasret
01-21-2009, 02:01
http://www.kirmiziruj.com/images/domates.jpg
Domates bir sağlık ve güzellik hazinesidir. Vücut direncini arttıranhttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif cildi güzelleştirenhttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif yaşlanmayı önleyen en önemli gıdalar arasında yer alır. Domateste bulunan likopen maddesihttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif bilinen en etkili antioksidandır. Birçok besinin aksinehttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif domates piştikçe değeri artar ve özellikle zeytinyağıyla birlikte tüketildiği zaman vücut tarafından daha kolay sindirilir. Domates cildimiz için de çok yararlıdır. Cilt hücreleri arasındaki bağları kuvvetlendirir ve güneş hasarlarını önler. Halk içinde arı sokmasındahttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif vücuda batan diken ve camların çıkarılmasındahttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif nasır ve siğilin temizlenmesindehttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif sarılık hastalığındahttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif ateş ve güneş yanıklarında yaygın olarak kullanılır. Domates vücudumuzdaki nemin korunmasına yardımcı olur. Kışın veya yazın günde 1 domates veya 1 kaşık salça tüketmek 8 bardak su içmek kadar yararlıdır.


SİVİLCELERİ GEÇİRİR Cildiniz yağlı ise domates maskesi tam sizin içindir! Özellikle komedonlar (siyah noktalar) ve akneleri etkin bir şekilde iyileştirir. Çünkü domates yağ salgısını dengeler ve hafif bir peeling sağlar. Yüzünüzde bir sivilce mi başlıyor? Hemen üzerine biraz domates salçası sürün. Ağrısı geçer ve hızla iyileşir. Domates maskelerini ne şekilde uyguladığınız çok da önemli değildir. Domatesi ortadan kesip yüzünüze sürebileceğiniz gibihttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif rendeleyebilir yahut 1 kaşık dolusu domates püresi veya salça kullanabilirsiniz. Ardından 10-15 dakika kadar bekleyin kihttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif domatesin özü cildinize iyice nüfuz etsin.

PEELING ETKİSİ YARATIR Sonra bir dilim domatesle hafifçe yüzünüzü ovun. Çünkü domates hafif bir peeling'e de yardımcı olur. Süre doluncahttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif yüzünüzü ılık su ile hafifçe yıkayın. Yüzünüzdeki belli belirsiz domates kalıntıları cildinizin PH'ını dengelemeye devam eder. Cildiniz kuruysahttp://www.gencmekan.com/images/smilies/gencmekan.gif domatesin içine biraz zeytinyağı karıştırın. Yine aynı şekilde 10-15 dakika bekleyin ve sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

MUCİZELER YARATIYOR! Domates maskesi yaptığınızda cildinizde tatlı bir kıpırtı duyabilirsiniz. Ancak bu yanmaya dönüşürse hemen yıkayın. Çünkü bazı insanların domatese karşı alerjisi vardır. Domates maskesi antiaging bir mucize gibidir. Çok yakında her yerde domates kremleri veya peeling'leriyle karşılaşırsanız hiç şaşırmayın!