PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Demliğe Kılıf Yaptık!


Hasret
01-20-2009, 14:30
http://img2.mynet.com/emlakContent/demlik_detay.jpg Havalar gitgide soğuyor. Ve şimdi sıcacık demli çayımızı yudumlamanın keyfini çıkarıyoruz. Peki demliğiniz buna hazır mı? Merak etmeyin, onun için de bir fikrimiz var.
Çay saatini renklendirmek, demlikleri şenlendirmek ve çayın soğumasını geciktirmek isteyenlere şirin bir kılıf yaptık. Çayınızın sıcak kalmasını istiyorsanız bu eğlenceli kılıfı yapmak için kolları sıvayın ve işe başlayın.
Malzemeler: Kırmızı keçe, sarı kum boncuk, yeşil yün, boncuk iğnesi ve kırmızı iplik.
1. Demliğinizden mezura ile birkaç ölçü alarak kılıfı önce kağıttan oluşturun. Bunu her türlü elişinde yapmak önemlidir. Aksi halde malzemeleri verimli şekilde kullanamadan tüketmiş oluruz. Kağıt patronlar olası aksilikleri engeller.
2. Kağıt patronu keçenin üzerine toplu iğne ile sabitleyin. Etrafında 1 cm dikiş payı bırakarak kesin. Bu işlemi dört kez tekrar edin. Böylece elinizde dört adet aynı formda kırmızı keçe parçası olacak.
3. Keçeleri ikişerden dikin. Bunlar demliğin sağ ve sol yanlarını oluşturacak. Daha sonra ağız ve kulp yerleri açık kalacak şekilde iki parçayı birleştirin. Demliğin modeline bağlı olarak kılıfın rahat geçebilmesi için kulbun alt dikişini yapmamanızı öneririz.
4. Kılıfın alt kenarını yün ip ile büzdürmek üzere dikin. Kılıfın üzerine sarı kum boncukları aralıklı olarak dikin. Yine yeşil yün ip ile çileğin sapını oluşturun. Bunu tığla ya da bildiğiniz başka yöntemlerle yapabilirsiniz. Sonra kılıfın üzerine monte edin.
5. Artık kılıfı demliğe giydirebilirsiniz. Alt ipinden büzdürüp düğümlemeden bağlayın.
Evim Dergisi