PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evinize Koltuklarla Stil Katın!


Hasret
01-19-2009, 18:53
http://img2.mynet.com/emlakContent/koltuk-stil_detay.jpg
Yaşam alanlarında değişiklik yaparken hızlı sonuç almaktan hoşlanıyorsanız, yatak odanızdaki berjeri ya da oturma odanızdaki uzanma koltuğunu değiştirmek size hız kazandıracaktır.
Tekli koltuklar küçük boyutları ile yaşam alanlarını planlarken muazzam bir esneklik sağlar. Ölü alanları, köşeleri değerlendirirken pratik oldukları kadar evin geniş olmayan odalarında da hoş görüntüler yaratmanıza olanak tanır. Koltuklarla ilgili tek sıkıntı çok çeşitli oluşları! Peki nereden başlamalı? Koltuğunuz için önce bütçenize karar vermekle işe başlayabilir, sonra da kullanım alanını belirleyerek, renk, malzeme gibi seçeneklerde karar kılabilirsiniz.
SATIN ALIRKEN
- Çocuklarınız ufaksa ve evde evcil hayvan bakıyorsanız yüzleri kolayca çıkabilen minderli koltukları tercih edin. Böylece temizlik açısından size oldukça kolaylık sağlarlar. Ayrıca satın alırken yedek yüz de edinirseniz değiştirerek kullanma şansınız da olur.
-Evdeki kanepenize uygun bir koltuk bulamadıysanız hemen strese girmeyen. Kanepenin kumaşına benzer yastıklarla koltukları varolan konsepte dahil edebilirsiniz.
- Kumaşı korumak için koltuk kenarlarına koruyucu kılışar dikebilir, diktirebilirsiniz.
-Deri döşemelikleri radyatör ve şömine gibi ısı kaynaklarından en az 30 cm uzakta olacak şekilde konumlandırın. Ayrıca deri döşemeliklerin kurumasını engellemek için düzenli olarak bakımlarını yapın.
- Rahatlık sizin için ön planda ise uzanma koltuğu, kuş tüyü minder gibi alternatişeri değerlendirebilirsiniz.
Gündüz uzanmayı sevenlere…http://img2.mynet.com/emlakContent/koltuk-stil_detay2.jpg
Garden Life’ın oymalı ahşap daybedi gündüz kestirmek için tam ihtiyacınız olan şey. Hasır koltuk arkası ile üzerine yerleştireceğiniz örgü yastıkları kombinleyerek şık bir odak noktası oluşturabilirsiniz.
Siz isteyin yeter
Tura kırmızı berjer Bilgili Mobilya’nın isteğe bağlı olarak kumaş ya da deri döşeyebildiği bir koltuk. Fiyata demir konstrüksiyonlu iskelet, ****l ayaklar ve kırlentleri dahil. ****lden hoşlanmıyorsanız bu modelde ahşap ayak da tercih edebiliyorsunuz.
Ekip işi
Ölçüler: G75xD84xY70) Habitat tasarım ekibinin tasarladığı Sofia beyaz keten koltuk masif ahşap iskelete yüzde 50 kuştüyü, yüzde 50 elyaf dolgulu minderlerle modernizm keyfini yaşam alanlarına taşıyor.
Rahatına düşkünlere
Ölçü: 90 cm. Casa Mobilya’nın Mondera Loby koltuğu ile televizyon karşısinda keyişi saatler sizi bekliyor.
Yerden tasarruf
Ölçüler: Oturum alanı 40-42 cm, yükseklik 80-82 cm. Rahatlığı ve şıklığı bir arada yaşamaksa tercihiniz Sandalyeci’nin Langusta serisi deri koltuğunu deneyebilirsiniz.
UZMAN GÖRÜŞÜ
- Koltuğunuzu uzun süre kullanmak istiyorsanız sert ahşap iskelet tercih edin.
- Koltuğu satın alırken mutlaka kullanım amacına uygun olduğundan emin olun. Ayrıca dik oturmayı seven biriy-seniz sırt bölümünün mutlaka belinizi desteklemesine dikkat edin. Bu sebeple satın alma işlemi sırasında mutlaka koltuğa oturun ve satış görevlilerden bilgi isteyin.
-Koltuk satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta döşemelik seçimi. Koltuk güneş ışığını doğrudan alan bir alanda konumlandırılacaksa döşemeliklerde deri ve koyu renk kumaşlardan kaçının ve açık renkte kumaşlar tercih etmeye gayret edin.

Evim Dergisi

angelll
08-27-2010, 11:32
Yaşam alanlarınızda bu tarz değişikliklerin yanında,duvarlarınızda uygulayabilceğiniz dekorasyonlarla büyük farklılıklar yaratabilirsiniz.

http://www.duvardeko.com/imageupload/12081794/wandtattoo_12081794_mont.jpg

_SoN_
08-27-2010, 12:01
gayet güzel.