PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Guinness Rekorlar Kitabı 2009


Hasret
01-11-2009, 15:04
http://www.ntvmsnbc.com.tr/news/297330.jpg

İlgi çeken rekorların yanı sıra teknoloji, sağlık, coğrafya gibi öğretici konu başlıkları sayesinde çok önemli bir bilgi birikimi sunan Guinness Rekorlar Kitabı, içeriğindeki yüzlerce ilginç rekor, üç boyutlu görseller ve üç boyutlu gözlüğü ile

İSTANBUL - Guinness Rekorlar Kitabının, yenilenen içeriği ve yeni rekorları kapsayan Türkçe 2009 baskısı yayınlandı.

Türkçe baskısıyla ilk olarak geçen yıl okurla buluşan Guinness Rekorlar Kitabı, içeriğindeki yüzlerce ilginç rekor, üç boyutlu görseller ve üç boyutlu gözlüğü ile bu yılbaşı da özellikle çocukların en gözde hediyesi olacak.

İlk kez 1955’te yayınlanan ve dünyanın en çok satılan kitabı unvanını koruyan Guinness Rekorlar Kitabı, ilginç rekorları arşivleyen tek referans kaynağı olma özelliği de taşıyor.

İlgi çeken rekorların yanı sıra teknoloji, sağlık, coğrafya gibi öğretici konu başlıkları sayesinde çok önemli bir bilgi birikimini okurlarına sunan Guinness Rekorlar Kitabı, çocukların hayal güçlerini geliştirmeleri ve daha küçük yaşta kendi yaşamları için hedefler koymaları doğrultusunda onları motive ediyor.

Çocukların severek okudukları, renkli, rekorların 3 boyutlu fotoğraflarla anlatıldığı Guinness Rekorlar Kitabı ile 3 boyutlu gözlük ücretsiz verilecek.

Satış fiyatı 49 YTL olan kitapta yer alan ilginç rekorlar şöyle:

EN BÜYÜK GÖĞÜS
Maxi Sounds’un farkı ise göğüslerinden geliyor. 2005 yılında 153.67 cm göğüs ölçüsünde olan Sounds’un göğüslerinde bugün 100 santimetreküp sıvı ve 2000 santimetreküp kancalı implantlar var.

EN İNCE BEL
1.72 metre boyundaki Cathie Jung, 38.1 cm ölçülerindeki beliyle kitaptaki yerini aldı. Jung, Ethel Granger’ın (1905-1982) 33 cm ölçülerindeki beliyle kırdığı rekorun şimdilik varisi.

EN UZUN TIRNAK
1979’dan bu yana tırnaklarını kesmeyen Le Redmon (ABD) tırnaklarının 8.85 m’ye uzaması için büyük özen gösterdi ve onları itina ile manikürledi.

EN ÇOK ESTETİK YAPTIRAN KADIN
Dünyanın en çok estetik ameliyat rekoru, 50 estetik operasyon yaptıran ABD’li Cindy Jackson’ın. Tedavilerine 100 bin dolardan fazla para harcamış olan Jackson, burun estetiği, yüz kaldırma, göğüs operasyonu, çene törpülemesi, dolgu, yağ aldırma, kalıcı makyaj gibi birçok cerrahi operasyon geçirdi.

EN ÇOK PİERCİNG
İngiliz Elaine Davidson ise vücudundaki 4 bin 225 piercing’le dünya rekorunu kırdı. Davidson’ın cücudundaki piercingler’in toplam ağırlığı 3 kilo civarında.

EN UZUN BACAK
İspanya, Torremolinos’da Svetlana Pankratova’nın bacakları 132 cm olarak ölçüldü. Bu ayrıcalıklı hediye Pankratova’yı arabalarda ve uçaklarda zor duruma düşürse de “Uzun bacaklar kraliçesi” unvanının da sahibi yaptı.

74,61 SANTİMETRE BOYUNDA
Çinli He Ping Ping, 74,61 santimetre boyuyla dünyanın en küçük adamı rekorunun sahibi.

2,36 METRE BOYUNDA
Çinli Bao Xi Chun 2,36 metre boyuyla dünyanın en uzun adamı rekorunun sahibi.

DÜNYANIN EN UZUN KÖPEĞİ
Burnundan kuyruk ucuna 2,32 santimetre boyuyla Mon Ami von Der Oelmühle adlı köpek dünyanın en uzun köpeği oldu.

DÜNYANIN EN AĞIR MOTOSİKLETİ
Almanya’da bulunan, 4 ton 749 kilogram ağırlığındaki Harzer Bike Schmiede ismi verilen motosiklet, dünyanın en ağır motosikleti olarak yerini aldı.