PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gözlüklü ve seksi...


*fanii*
12-05-2007, 17:32
Gözlük kullanarak, güzel ve çekici görünmek hiç de zor değil...
Gözlük, gözlerinizdeki bozukluk nedeniyle ya hayatınızın "zorunlu" bir parçası olursa? Ön yargılı olmayın; trendlerden esinlenerek tasarlanan, günün modasına uygun gözlükler, tarzınıza uygun bir aksesuar olabilir.

Merve Optik'in kendi markası "Osse", özellikle bu aylarda daha da önem kazanan optik modelleri konusunda pek çok zevkli seçenek sunuyor.

Markanın kurucularından Ali Demirel: "Optik modelleri doğru seçmek önemli; çünkü iyi seçilmiş bir gözlük yüzün güzelliğini ortaya çıkarır, ifadeyi güçlendirir. Tamamen görünümün değişmesi bile mümkün olabilir. Önemli olan göz ve ten rengine uyum sağlayabilecek optik modelleri seçmek" diyor.

• Beyaz ten rengine, sarı saç ve mavi/yeşil gözlere sahip kadınlar, kırmızı ya da sapsarı gibi güçlü iddialı renkler kullanabilir.

• Akdeniz tipli, kumral ya da kestane saça, mavi/yeşil gözlere sahip kadınlar, açık mavi, turkuaz gibi pastel renkleri seçmeli.

• Bronz ten rengine, kızıl ya da kahve renk saça, yeşil ya da kahve göze sahip kadınlar, sıcak, güçlü ve doğal renkler kullanabilirler. Zeytin yeşili ve altın renkleri gibi.

• Açık ten rengine, koyu renk saça mavi ya da kahve gözlere sahip kadınlara kontrast yaratan renkler yakışır. Koyu mavisi ya da alev kırmızısı, siyah ve beyaz renkler gibi.

• Koyu renk gözlükler kişiyi ön plana çıkarır. Açık renklerde ve iddialı renklerde ise gözlük ön planda olduğu için yüz arka planda kalır.

• Gözlükler bulunduğunuz ortama göre seçilebilir. Örneğin iş ortamında biraz daha ciddi modeller, geceleri daha gösterişli modeller, günlük yaşamda, spor yaparken daha sade modeller seçilebilir.

morciii
12-05-2007, 18:25
sabittir benim gözlük seçimim çerçevesiz diktörgenimsi :D

sağol