PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Parlak Cilt İçin Ne Yapmalısınız?


Hasret
12-13-2008, 00:19
Cildiniz sağlığınızı yansıtır. Cildiniz vücudunuzu dış etkenlerden koruyan bir çadır gibidir ve çok değerlidir. İyi bir cilde sahip olmak için onu iç ve dış etkenlerden koruyan sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmelisiniz. Cildiniz sahip olduğunuz herşeydir, yani günlük alışkanlıklarınız bu yüzden önemlidir.

İşte cildinizi koruyan basit ama etkili tavsiyeler..Bol bol su için... Su cildinizi temizler ve nemlendirir. Yüzünüz sabah ve akşam yatmadan önce olmak üzere günde iki kere yıkayın. Cildinizi temizledikten sonra canlandrıcı ve nemlendirici uygulayın. Canlandırıcılar cildinizin yağ dengesini korur ve makyaj temizleme sonrasındaki olumsuz etkileri giderir.
Nemlendiriciler yağlı cilde sahip insanlar için de yararlıdır. Cilt tipinize en uygun nemlendiriciyi alabilirsiniz.
Güneşten korunun. Güneş cildinizi kırıştırır, kurutur, lekelere, benlerin büyümesine neden olur. Cilt kanserlerinin çuğu güneş sebebiyle ortaya çıkar. Dışarı çıkmadan önce her zaman en az 15 SPF koruma faktörlü koruyucular kullanın.
Cilt problemleriniz varsa bir cilt uzmanına başvurun. Cildiniz mükemmel olmayabilir. Akne, sivilce, kuruluk, lekelenme sgibi sorunlarınız varsa profesyonel bir cilt uzmanıyla görüşün.
Kontrollü ve sağlıklı beslenin. Kızarmış ve yağlı yiyeceklerden uzak durun.
Kendinize özen gösterin. Hayatınız çok yoğun olabilir ancak cildinize de vücudunuzun diğer bölümleri gibi özen göstermelisiniz.
Cildinizdeki değişiklikleri yakından takip edin. Farklı belirtiler cilt kanseri olabilir. Bu tür bir şüpheniz olursa doktora görünmenizde yarar var.

Kasim_55
12-13-2008, 00:19
tesekkurLer

MetinCeylan
12-13-2008, 17:23
Bol bol su için... Su cildinizi temizler ve nemlendirir. Yüzünüz sabah ve akşam yatmadan önce olmak üzere günde iki kere yıkayın. Cildinizi temizledikten sonra canlandrıcı ve nemlendirici uygulayın
bunları yapıorum...

Kasim_55
12-14-2008, 05:15
bunları yapıorum...


FaydaSı oLmuomu Metın :D