PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hellboy 2: Altın Ordu | 26 Eylül 2008


NOYAN
09-29-2008, 16:28
Hellboy 2: Altın Ordu
( Hellboy 2: Golden Army )

http://www.ekolay.net/sinema/images/film/afis/300x400/2228.jpg

gösterim tarihi: 26 Eylül 2008
yönetmen: Guillermo del Toro
oyuncular: Luke Goss, Doug Jones, Thomas Kretschmann, John Hurt
senaryo: Guillermo del Toro, Mike Mignola (Kitap)
müzik: Danny Elfman
görüntü yönetmeni: Guillermo Navarro
tür: Bilim Kurgu / Aksiyon / Dram / Komedi / Macera
süre: 120
yapım yılı: 2008
ülke: ABD
dağıtımcı: UIP

o4tfgWphgvg

Efsaneler alemi Dünya'yı yönetmek için insanlığa karşı bir ayaklanma başlatır, bunun üzerine Hellboy ve takımına dünyayı bu isyankar yaratıklardan kurtarmaktan başka çare kalmaz...

“Bu filmde dünyamızı felakete sürükleyen Naziler, makineler ve çılgın bilim adamları yerine kendi dünyamızdan çıkarıp bir köşeye attığımız eski tanrılar ve karakterler var. Ben bu karakterleri Amerika’da kızılderililerin şu an içinde bulunduğu duruma benzetiyorum. Kızılderililer özel koruma alanlarına sürüldüler.

Oralara giderseniz yaşlı ve bilge bir kızılderilinin size, ‘Zaten olacağı buydu. Artık mücadele edecek gücümüz kalmadı. Kaderimizi kabullendik’ dediğini duyabilirsiniz. Geronimo ruhlu bir başka kızılderili ise, ‘Aksi takdirde beyaz adamı öldürmeye devam ederdik’ diyecektir. Bizim filmimizdeki durum da buna benzer. Elf karakterlerimiz vardır. Bunlar bir köşeye çekilmişlerdir. Eğer geri çekilmemiş olsalar dünyayı ele geçireceklerdir. Kızılderililer nükleer savaş başlığına sahip olsalardı sorusunun bizim filmimizdeki eşdeğeri elflerin aslında kullanabilecekleri müthiş silahlara sahip olmalarıdır. Peki bunlar günün birinde o silahları kullanmaya karar verirse ne olur?”

Seslendirme : Thomas Kretschmann

ekolay

Sinemalardan
12-17-2008, 18:27
Hellboy'u izleyip beğendiyseniz kesinlikle Hellboy II'ye bayılacaksınız.