PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzole trafo


Grikedi
02-23-2019, 21:04
Web site adresi: Agplus.com.tr
Web site konusu: İzolasyon trafosu - Voltaj Regülatörü

Ani dalgalanma ve elektrik kesintilerinde önemli cihazların hasar almasını önleyen pek çok sistem bulunmaktadır. Kesintisiz güç kaynağı olarak bilinen sistem, adından da anlaşılacağı gibi kesintisiz olarak güç sağlanması gereken sistemler için üretilmiş donanımlardır. İngilizce kısaltılışıyla UPS olarak adlandırdığımız bu donanımlar, aynı zamanda sistemdeki güç dengesini sağlayıcı bir özellik taşımaktadırlar. Enerji kesintilerinde, çökmelerde ya da çeşitli sebepler dolayısıyla meydana gelen yükselmeleri ve ani değişikliklerin dengelenmesini sağlamaktadır. Kesintisiz güç kaynağı bulunur? Sorusuna ise cevap olarak agplus.com.tr diyebiliriz. Sektöründe yer alan ihtiyaçları en iyi şekilde giderebilecek donanımda olan bu firmanın sizleri de en iyi şekilde memnun edeceği düşüncesi içerisindeyiz.*

https://i.hizliresim.com/XM81zR.jpg

Bu donanımlar içerisinde rolü olan bir başka etkense voltaj regülatörü (https://www.agplus.com.tr/voltaj-regulatoru) olmaktadır. Şebekelerde meydana gelen gerilimleri, düşmeleri ve aynı zamanda tüm dengesizlikleri önleyen bu parçalar, elektronik olarak bir koruma sağlar. Bu gerilimlerden, çökmelerden veya ani değişiklerden dolayı meydana gelebilecek hasarları kesintisiz güç kaynağı gibi engellemektedir. Her türlü bilgisayar sistemi, fotokopi makineleri veya laboratuvar cihazları gibi elektronik tabanlı donanımlarda voltaj regülatörüne rastlamak mümkünüdür. Agplus.com.tr izole trafo (http://www.agplus.com.tr/izolasyon-trafosu), kesintisiz güç kaynağı, voltaj regülatörü temin edilebilen bir firmadır.

Diğer iki donanımı tamamlayıcı özelliği bir arada bulunduran bir diğer parça ise izolasyon trafosu (https://www.agplus.com.tr/izole-tip-trafolar) olarak bilinmektedir. İzolasyon trafosu, şebeke ve yükün birbirinden yalıtılmasında rol oynamaktadır. Böylece elektrik çarpmaları gibi şebekede oluşabilecek olası aksaklıkların da önüne geçilmektedir. Problemlerin en aza indirgenmesi sağlanarak daha verimli bir performans sağlanması amaçlanır. Bu bağlamda firma tarafından ortaya çıkarılan ürünler online DSP kontrollü, yüksek verimli ve monofaze giriş ve çıkışa sahiptir. Aynı zamanda değişik serilerde ve ürünlerde trifaze çıkış, IGBT redresörlü, yüksek giriş güç faktörü, double conversion gibi niteliklere rastlamak mümkün olmaktadır. Dengesiz sistemlerin, aşırı güç yüklenmelerinin ve sistemlerde meydana gelebilecek hasarların engellenmesi için bu üç donanımın gerekliliği şart olarak bilinmektedir.