PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir Koçluk Eğitimi


sayginnlp
12-08-2014, 22:52
Koçluk bir işin nasıl yapılacağı konusunda yol göstericilik yapmaktır. Kişilerin kendi kaynakları bir işi yapmaları, yaratmaları ya da nasıl yapacaklarını öğrenmeleri için yeterlidir. Dolayısıyla bu anlamda asıl ihtiyaç duyulan, “yaptıran” değil “yol gösteren”dir.
Koçluk, hayatın akışı içerisinde daha doyurucu bir yaşam sürmeyi amaçlayan kişilere destek amaçlı bir “kişisel gelişim modeli”dir.
Hayatımızda ciddi bir problem olmadığı halde yaşam amacımızı birlikte sorgulayabileceğimiz, bugüne kadar işimize yaramayan düşünce ve alışkanlıklarımızı tekrar gözden geçirebileceğimiz güvenilir ve sırdaş bir dost kazandırır koçluk.
Yaşam koçluğunda; hayatınızın çeşitli alanlarında değişim ve gelişim istiyorsanız ve bunun için bir koça ihtiyacınız varsa, bu süreç içinde yanınızda (güvenilir, dürüst) bir dost ve sırdaş istiyorsanız; karşılaştığınız sorunlar için birebir ya da gruplarla çalışma yöntemiyle bize katılabilir ve destek alabilirsiniz. Daha planlı, kalıcı ve etkin bir şekilde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.
İzmir Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Bugünün bilgi çağında, yaşam boyu öğrenme bireysel yaşamınızda güçlü kalabilmek, ben de bu hayatın içinde varım diyebilmek için, iş yaşamınızda rekabet edebilmek, ayakta kalabilmek, yeniliklere ve gelişime ayak uydurabilmek için tek yoldur. Bugün pek çok erişkin insan, hem iş yaşamında yeni bilgi ve beceriler edinmek, rekabet gücünü arttırmak için hem de bireysel yaşamında daha dolu yaşamak için üniversiteye girmeye yüksek tahsil yapmaya çalışıyor.

Öğrenci velileri için Öğrenci Koçluğu: Ister öğrenci olun istersenin öğrenci velisi, hangi okulda hangi kalitede eğitime para harcamalısınız? Alternatifleriniz neler? Çocuğunuzun yetenek ve becerilerine göre nasıl bir okula gitmesi gerektiğine karar vermenizde öğrenci koçunuz sizinle çalışır.
Çocuklarınızın hangi hayatı seçerse seçsin sizin çocuklarınız olduğunu unutmayın. Herkes kendi tercihlerini, kendi ideallerini yaşar. Çocuklarınız sizin geleceğiniz değildir. Onlar kendi yaşamlarını kurma sancıları, çabaları içindeyken onların yanında olun.
Siz yarım kalan hayallerinizi gerçekleştirmek için geç kalmadınız

İzmir Performans Koçluğu Eğitimi

Yaşamınızın her alanında kişisel verimliliğini arttırmak isteyen kişiler performans koçluğundan yararlanabilir. Çalışanların gelişmeye açık yönleri ve iş hedeflerine dönük yapılan bir çalışmadır. Koç, koçluk hizmeti alan kişi ile birlikte, süreç boyunca hedefleri ve geliştirmek istediği yetkinliklerine göre eylem planı hazırlamakta ve buna uygun şekilde hızla harekete geçmektedir.


İzmir Yönetici Koçluğu Eğitimi

Yönetici koçları, üst düzey yöneticilere koçluk etmekte uzmandırlar. Bir organizasyonda yetki ve gücü elinde bulunduranlarla ilgilenirler. Üst düzey yönetici koçları bu dünyaya aşinadırlar ve o dünyaya uyumludurlar.
Bir üst düzey yönetici tek başına kaldığı bir konumu işgal eder. Sorunlar için çözümleri olduğu düşünülür, insanlar kendilerine yol göstermesi için ona gelir, onun ise, halden anlayan ve kabiliyetli birisiyle işinin baskıları ve güçlükleri üzerine konuşması kolay değildir. Çoğu defa organizasyonda, ümitleri ve düşleri, şüpheleri ve korkuları hakkında gerçekten konuşabileceği hiç kimse yoktur. İşte bir yönetici koçu bu çok önemli rolü yerine getirir.
Daha iyi çalışan bir üst düzey yöneticinin şirket üzerinde çok büyük olumlu etkisi vardır. Bu, fazladan kazanç anlamına gelir.

İzmir Sporcu Koçluğu Eğitimi

Sporcunun, konsantre olmasını, hedefe doğru biçimde yönlenmesine, zihinsel olarak rahatlamaya ve yarışmaya hazırlanmasına yardımcı olan kişi ya da ekiptir.

Saygın Danışmanlık hemen hemen her kültürde popüler olan futbol oyununun nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak yepyeni bir yöntemle spor dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uyguluyor.

İlk olarak futbol filminin aktörleri "futbolcularla" bu filmin yönetmeni "teknik direktörleri" konu alan bir proje geliştirildi. Saygın Danışmanlık, ülkemizde ilk kez gerçekleştirilecek bu uygulama da takımın başarıya ulaşması için takımı oluşturan her bireyi tek tek ele alıyor. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçları saptanıyor. Bu çalışmalar Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Uzmanı, NLP Trainer Cemal Kondu genel direktörlüğünde yürütülüyor. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunun uzmanları da bulunuyor.

İzmir Yaşam Koçluğu Eğitimi

"Coach" Fransızca kökenli bir kelimedir. Anlamı insanları bir yerden diğerine taşıyan araç, araba' dır. 1840’ larda özel öğretmenler için 1889 ve sonrasında ise sporcuları eğiten kişiler için kullanılırdı.

Kendi liderlik tarzını oluşturma anlamında ise 1985 yıllarında Dr. Dick Borough tarafından kullanıldı. Daha sonralarda giderek popülerleşti ve koçluk okulları bile açıldı. Şu an 30 ülkede yaklaşık 7000 üye bu alanda çalışmaktadır. Bu kadar hızla yayılmasının nedeni, kısa zamanda etkin sonuçlar elde etmesidir.

Yaşamımda iyiye yönelik bir değişiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen ve bunun için çalışmaya, risk almaya hazır herkes. Girişimciler, iş sahipleri, profesyoneller ve değişim sürecindeki insanlar ile gelişime açık şirketler genellikle bir Koçla çalışırlar. Kariyerleri veya yaşamda ulaştıkları seviyelerden bağımsız olarak danışanlarımın hepsinin ortak bir özelliği var: hepsi de yaşamlarından daha fazlasını isteyen başarılı, ilerlemeye açık ve zeki bireyler ve bu bireylerden oluşan kurumlar.

Ralph Waldo Emerson "Hayattaki asıl isteğimiz birinin bize ne yapabileceğimizi fark ettirmesidir" demiştir. İşte koç bize hayatta bizim neleri yapabileceğimizi gösteren kişidir.

Kurumsal Koçluk Eğitimi

İş yaşamında ister üst düzey olsun, gerekse henüz alt kademede çalışanlar olarak gün boyunca onlarca işle aynı anda uğraşıp, hepsini de en iyi şekilde yapmaya uğraşıyoruz. Fakat ne var ki çoğu zaman işi verimli yapmamızı engelleyen bazı faktörler yüzünden sonuçlar istediğimiz kadar iyi olmayabiliyor. Bunlardan bir kısmı kendimizden bir kısmı ise bizim dışımızdaki etkenlerden kaynaklanır. Genelde nedenleri bilsek bile işin çözümüne nereden ve nasıl başlayacağımız konusunda kararsız kalarak eyleme geçmeyi erteleriz. Bu döngü devam ettikçe memnuniyetsizliklerimiz artarak devam eder ve bir süre sonra ipin ucunu bırakırız. Bunların sonucunda da düşük performanslı çalışanlar ve kurumlar yaratırız.

Peki yüksek performans gösteren bireyleri ve kurumları farklı kılan nedir? Evet mutlaka çeşitli araçlar ve bir takım uygulamalar var. İşte “koçluk” (coaching) dediğimiz yöntem bu uygulamaların en etkinlerinden biri olarak ilk sıralarda karşımıza çıkıyor. İzmir Koçluk Eğitimi (http://www.cemalkondu.com/tr-TR/BLOG/kocluk/izmir-kocluk-egitimi-153/ )

sayginnlp
12-08-2014, 23:45
Her bireyin kendini rahatça ifade etmesi, yeni bilgiler öğrenip farklı bakış açıları geliştirmeleri ve bu bilgileri yaşamlarına taşıyarak, olumlu yönde davranış değişiklikleri göstermeleri amaçlanmıştır. Bu sayede aile içi iletişimin kalitesi artacak ve çatışmalar en aza inecektir.

Koçluk, kişilerin bireysel veya profesyonel yaşamlarında bulundukları nokta ile varmak istedikleri nokta arasındaki mesafeyi geleceğe odaklanarak kapatmayı hedefleyen, koçla danışan arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Bunu yaparken kişilerin mevcut durumu, istek ve ihtiyaçları, ellerinde bulunan içsel ve çevresel kaynakları gözden geçirilir. Hedeflenen noktaya varmakta kişinin yoluna çıkan maddi ve manevi(negatif inançlar ve kodlamalar) engeller tespit edilir. Kişinin kendi farkındalığına ulaşması sağlanır.

Mutluluğun dışarıda aranmamasını ve eğer içsel huzurunuz varsa mutluluk ve kişisel zenginliğin olduğunu kavramanıza yardımcı olur. Bunlara nasıl sahip olacağınızı, kendi üzerinizde bir keşif yolculuğuna çıkmanıza yardımcı olan profesyonel bir süreçtir. Mutlu yaşam becerisini arttırmaya, içsel kaynaklarınıza ulaşmaya, kaynakları istenildiği biçimde ve süreklilikte kullanmanıza, hayatınızda yapmak isteyip de yapamadığınız çalışmalar ve davranışlar için aksiyon planı yapmanıza ve herşeyden önce sahip olduğunuz değerlerinizin olduğuna ve bunlarla mutlu olmanıza yarayan, bireylere ve kurumlara destek sağlayan özel bir kişisel gelişim süreç programıdır.
Özel hayatınızda kısa süreli sonuç elde edebilmenizi sağlayan İzmir Koçluk eğitimi ile davranışlarınızı kontrol etmeyi öğrenecek yaşam kalitenizi arttıracak istediğiniz standartlarda yaşayabilmenin tadını çıkaracaksınız. Hedefleri doğrultusunda koşanların seçimi olan yaşam koçları geniş kitlelere yayılan bir hizmet anlayışına sahiptir.

Siz de İzmir koçluk merkezleri arasında kusursuz bir hizmeti ve mükemmel koçluk eğitimlerinin içinde deneyim yaşama garantisi veriyoruz.


Öğrencilerin herbirinin farklı olduğunu bilmek, hepsinin beyninin farklı çalıştığını düşünerek koçluk görüşmesi yapmak, öğrenci için çok daha faydalı olacaktır. İnsanın "tam ve bütün" olması, farklı öğrenmesi, anlama biçiminin farklı olması, çözüm geliştirmesi, sonuca ulaşma sürecinin farklı olması, herbirini farklı değerlendirmemizin en önemli sebebidir. İzmir Koçluk Eğitimi (http://www.izmirkocluk.com/Makaleler/kocluk/izmir-kocluk-egitimi-36.aspx) hakkında daha detaylı bilgi isterseniz Koçluk Eğitimleri alanında da eğitim ve seminer hizmetleri veren firmanın (Saygın Coaching & Consulting) web adresini ziyaret edebilirsiniz.
İzmir Koçluk Merkezi (http://www.yenibiradim.com/kocluk-yasam-koclugu/izmir-kocluk-merkezi.html)