PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güzel Gözlere Sahip Olmak İçin...


morciii
04-13-2008, 13:49
Hafif vuruşlara dayanan bir masaj ile göz çevrenizdeki derinin rahatlamasını ve ölü hücrelerin atılmasını sağlayabilirsiniz. Göz kreminizden bir parça alıp gözlerinizin altındaki yarım daire şeklindeki bölgeye noktacıklar halinde sürün. Kremin üzerine, yüzük parmağınızla hafif hafif vurarak, dışarıdan içeri doğru hareketlerle cildinize yedirin. Sonra kaşlarınızın yanından şakaklarınaza doğru giden bir hat üzerinde ilerleyin.
·Tahriş olmuş ve şişmiş gözlere en iyi çözüm soğuk jeldir. Şişmeleri hafifletici ve yoğun nemlendirici bitki esasları içerir. Ara sıra makyajınızın üzerine de sürebilirsiniz.
·Çinlilerin akupunktur noktalarından biri de, burun ile gözün birleştiği yerdedir. Bu noktaya düzenli bir şekilde daireler çizerek masaj yapın.
·Gülsuyu kompresleri gözleri dinlendirir ve çevresini canlandırır. 2 adet pamuğu gülsuyuna batırın, sıkın ve 10 dukika boyunca gözlerinizin üzerinde tutun.
·Ekran yorgunluğuna karşı, gözlerinizi kapatın ve göz çukurları üzerinde 10’ar defa sağa ve 10’ar defa sola doğru daire çizin.
·Göz temizliğinde besleyici ürünleri tercih edin. Özellikle hassas ciltler için hazırlanmış, tahriş etmeyen, yağ oranı az, bitki özlü temizleyiciler var.
·Göz tahrişlerinde: bir fincan kaynar su içerisine yarım tatlı kaşığı göz otu koyun ve bu suyla kompres yapın.
·Kolajen, hiyalüronik asit ve pirinç özü içeren kolay maskeler hassas göz çevresini güçlendirir ve kırışıkları giderir.
·Işaret ve başparmaklarınızı yarım şeklinde, gözlerinizin 2 yanına yerleştirin ve cildinizi her iki yöne doğru gerin. En gergin olduğu anda gözlerinizi kırpıştırın.