PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook'tan şarkı paylaştı hayatı karardı


_SoN_
01-29-2014, 16:57
http://i.sabah.com.tr/sbh/2014/01/29/Haber/1390990570086.jpg

22 hayran, Prince Rogers Nelson'ın korsan kayıtlarını Facebook ve bloglar aracılığıyla yaymakla suçlanıyor.

Bir hayranı Prince 'fanlarının' forum sayfasına, "Böyle şeyler yaparak daha çok hayran kaybediyor" diye yazdı.

Bazı hayranları ise şarkıcının geniş repertuvarını koruma hakkını savunuyor.

Rağbet klasik şarkılara

Dava dilekçesinde, Prince'e ait birçok materyalin telif hakları ihlal edilerek ve korsan yollarla yüzlerce kez dosya paylaşım sitelerine yüklendiği belirtiliyor.
Facebook'ta ve blog sitelerindeki bağlantılar üzerinden, Purple Rain ve Little Red Corvette gibi Prince klasiklerinin canlı icra kayıtlarının indirilebildiği belirtiliyor.

Prince.org sitesinde yorum yapan hayranları, şaşırtıcı bulunsa da bu adımın Prince'in karakterine uygun olduğunu dile getiriyor.

55 yaşındaki sanatçı müzik parçalarının izinsiz şekilde yayımlanmasına karşı daha önce de hukuki girişimlerde bulunmuştu.

Korsan kayıtlar, Prince hayranları için bir ihtilaf konusu; kimileri söz konusu kayıtların satışa sunulmadığından şikayet ederken, bazıları da Prince'in hareketini haklı buluyor.

Javi adlı Prince hayranı, "Telif hakkı ihlalcilerinin hayatının mahvolmasını istemiyorum" diyor ve ekliyor: "Ama cezalandırılmalılar ki bu diğerlerine bir ders olsun. Bir sanatçı olarak haklarını çiğneyenlere karşı çıkacak kadar çok seviyorum Prince'i ve müziğini."
Prince, 2007 yılında korsan materyallere ulaşma bağlantıları sunan Pirate Bay internet sitesine karşı yasal işlem başlatmıştı. Fakat bu girişimin devamı gelmedi.

Pirate Bay birçok ülkede, müzik endüstrisinin girişimleriyle alınan mahkeme kararları sonucunda internet servis sağlayıcıları tarafından engellenmekte.

Prince'in yeni albümü PlectrumElectrum'un yıl sonuna doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

barisagency
03-14-2022, 19:03
Müşterilerimiz, ekibimiz ile uzun süre işbirliği yaptığında en iyi sonuçları alırlar. Bu nedenle, uzun sürecek bir işbirliği için müşterilerimizi arıyoruz. İşletmenizin bilinirliğini arttırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Baris Agency (https://baris.agency)