PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Makyaj yaparken dikkat etmeniz gerekenler


sabunkopugu
04-03-2013, 11:28
Makyajınızı temizlemeden kesinlikle yatmayın

Cildinizin sağlığı ve güzelliği için makyajla yatmamaya özen göstermelisiniz. Deri yüzeyinde kalan makyaj ürünleri, erken kırışıklıklara, gözeneklerinizin genişlemesine ve derinizin kalınlaşmasına neden olur. Bu nedenle gece yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin ve yüzünüzü iyi bir nemlendirici krem ile nemlendirin.

Makyaj malzemesini almadan önce test edin

Özellikle hassas deriye sahip olanlar için makyaj malzemesini almadan önce test etmeniz oldukça önemli. Yüze sürülen pudra, fondöten ve far malzemeleri diğer ürünlere göre alerjiye daha çok neden oluyor. Bu nedenle bu ürünlere karşı alerjik reaksiyon gösterip göstermediğinizden tam olarak emin olun.

Yanlış seçilmiş makyaj ürünlerine dikkat

Makyaj yapmanın cilt üzerinde bilinen en önemli yan etkilerinden biri siyah noktalardır. Deri tipinize uygun makyaj ürünleri kullanmamanız sizi ciddi bir siyah nokta sorunuyla baş başa bırakabilir.
Cilt tipinizi bilmeli, yağlı bir cilde sahipseniz matlaştırıcı, su bazlı ya da yağ emici ürünleri kullanmalı, kuru bir cildiniz varsa eğer yağlı ürünleri tercih etmelisiniz. Makyaj ürünlerinizi alırken bilinçli davranmaya özen gösterin ve bu konuda bilgisi olan, profesyonel kişilerden yardım almaya çalışın.

Cildinizi önce nemlendirin daha sonra makyaj yapın

Makyaj yapmadan önce cildinizi nemlendirmeniz oldukça önemli ama burada da dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Eğer makyaj öncesi cildinize nemlendirici uyguladıysanız hemen ardından makyaj yapmayın. Aksi takdirde uyguladığınız makyaj ürünleri cildinizde hoş olmayan bir görüntü oluşturabilir. En doğrusu cildinizin nemlendiriciyi iyice emmesini beklemek ve daha sonra makyaj yapmak. Bu arada eğer aşırı su bazlı bir ruj kullanıyorsanız dudaklarınızda çatlamalar ve kurumalar olabilir. Bunun önüne geçmek için öncesinde dudaklarınıza yağ bazlı bir nemlendirici uygulayın ve daha sonra rujunuzu sürün.

Arkadaşlarınızın veya başkalarının makyaj ürünlerini kullanmayın

Size ait olmayan makyaj malzemelerini kullanmamaya özen gösterin ve kendi ürünlerinizin de başkaları tarafından kullanılmasına izin vermeyin. Makyaj ürünleri kişiye özeldir ve bu konuda titiz olun. Aksi halde ciddi enfeksiyon veya mikroplar kapabilirsiniz.

Makyaj öncesi ellerinizi yıkayın

Kozmetik ürünlerini cildinize uygulamadan önce ellerinizin ve uygulanacak derinin temiz olduğundan emin olun, makyaj fırçalarınızı sık sık değiştirin.

Makyaj ürünlerinizi doğru saklayın

Makyaj ürünlerinizi kullanım talimatlarına uyarak, kapakları sıkıca kapalı bir şekilde muhafaza etmeye özen gösterin. Sıcak ortamlarda tutmayın ve son kullanım zamanı geçmiş ürünleri atın. Güneşe ve aşırı sıcağa maruz kalmış ürünleri kullanmamaya özen gösterin.

Cilt yaralarınızın üstüne makyaj uygulamayın

Cildinizde meydana gelmiş yara, enfeksiyon, sıyrık ve egzama gibi deri bütünlüğünüzü bozan bir durum varsa bu bölgelere herhangi bir kozmetik ürün uygulamayın. Aksi halde enfeksiyonun şiddetlenmesine ve problemin artmasına neden olabilirsiniz.dukan diyeti (http://diyet-fitness.mahmure.com/diyet/dukan-diyeti-nasil-yapilir/1068319) diyet listesi (http://diyet-fitness.mahmure.com/diyet-bankasi) lahana diyeti (http://saglik.mahmure.com/genel-saglik/dillere-destan-lahana-diyeti/529201) diyet (http://diyet-fitness.mahmure.com/diyet) kilo vermek istiyorum (http://doktorlar.mahmure.com/sevgi-neylan-bakim/ne-yapsam-olmuyor--kilo-veremiyorum-sorularinizin-yanitlari/638958) kalça eritme (http://diyet-fitness.mahmure.com/egzersiz/kalca-eritme-hareketleri/1027636) göbek eritme (http://foto.mahmure.com/guzellik/gobek-eriten-10-hareket/34386/2#fotograf) göbek eritme hareketleri (http://foto.mahmure.com/guzellik/gobek-eriten-10-hareket/34386/2#fotograf) fitness hareketleri (http://diyet-fitness.mahmure.com/egzersiz) egzersiz hareketleri (http://diyet-fitness.mahmure.com/egzersiz) gebelik belirtileri (http://www.hurriyetaile.com/bebek-bekliyoruz/genel/hamilelik-belirtileri-neler_1239.html) ender saraç (http://www.hurriyetaile.com/yazarlar/ender-sarac)