PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GÜZEL SAÇLAR İÇİN EVDE BAKIM


mimoza777
01-30-2013, 10:30
GÜZEL SAÇLAR İÇİN EVDE BAKIM

Evdeki basit ve doğal malzemelerle saçınıza bakım yapmak ister misiniz? Bir çırpıda yapabilecek kadar kolay bir sürü doğal güzellik reçeteleri vardır-haydi favorilerimize göz atalım:

YAĞLI SAÇLAR İÇİN
Deniz suyu
Eğer bir sahil kenarında yaşayacak kadar şanslı ve deniziniz temiz ise plaja gidin kovaya doldurabildiğiniz kadar deniz suyunu doldurun başınızı suya sokun ve saçlarınıza masaj yapın.Deniz suyu kepekleri ve planktonları yok eder ve içerdiği minareler saç derisinin daha canlı olmasını sağlar.Fkat eğer saçınız kuru,sönük ve kırılgansa deniz suyundan kaçının.
Renklendirme losyonu
50 gr. atkuyruğunu, 50 gr. huş ağacı yaprağını ve 50 gr. kekiği karıştırın,bir kaseye koyun.3/4 litre su ilave edin ve 20 dakika kaynatın.Daha sonra 20 dakika demlendirin ,soğutun ve süzün.Sonra bu losyonu saç derinize uygulayın.
KURU SAÇLAR İÇİN
Yağ maskesi
Aynı miktarda tatlı badem,hurma,zeytin ve hintyağını karıştırın.Karışımı bütün saça uygulayın ve yıkamadan önce en az 2 saat bekletin.
Mayonez maskesi
2 kaşık mayonez ve 1 taze limon suyunu karıştırın, saçlarınıza uygulayın.20 dakika sonra saçınızı yıkayın.
SAÇIN UZAMASI İÇİN
Suteresi
Bir kutu suteresini ezip suyunu çıkarın.Tüm saç derinize uygulayın.Suyla durulamadan önce 10 dakika bekletin.
Ihlamur
1 litre kaynayan suya 50 gr. ıhlamur koyun.5dakika demlendirin sonra süzün.Durulama suyu olarak kullanın.
Ceviz
50 gr. ceviz ağacı yaprağını ve 100 gr. adaçayını 1 litre suyla 15-20 dakika kadar kaynatın.Sonra süzüp soğutun.Karışımı losyon olarak günde bir kere saç derinize uygulayın.
Kekik
1 kaşık kekiği 1 bardak soğuk suya koyun ve kaynatın.10 dakika bekleyip sonra suyunu süzün.Bu karışımla saç derinize sabah akşam masaj yapın.hamilelikte beslenme (http://www.hurriyetaile.com/bebek-bekliyoruz/hamilelik-donemi)
rüya tabirleri (http://www.hurriyetaile.com/eglence/ruya-yorumlari)
günlük burç yorumları (http://www.hurriyetaile.com/yazarlar/gunluk-burc-yorumlari)
gebelik hesaplama (http://www.hurriyetaile.com/hamile/hesaplayicilar)