sonforum.org

Anasayfa Facebook Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   sonforum.org > TARİH - KÜLTÜR ve SANAT > Dini Konular > Tasavvuf
Kayıt ol Google Üye Listesi Market Girişi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Okunmamış 09-09-2009, 13:40   #1
Kullanıcı Adı
kelebek35
Standart Sahibime Ah...

Ey Alim!Ey yüceler yücesi!

Bir soğuk kış gecesi beni ısıttın ılıklığınla,
Hecesine ömürler verilecek sözler işittirdin...Birdin,sonsuzdun,tekdin;insanda gizlenmiş yürektin.Beni sevecektin,sevdin;beni görecektin gördün;beni işitecektin işittin!Nasıl bir zamanlar "in" dedin indiysem,şimdi "din" dedin dineceğim.Sen'i "hakk" ıyla bileceğim;seveceğim.
Ey Rabbim,ey öteler ötesi!
Senden gelen bu sesi,bu nefesi Seni söylemekle tüketeceğim!Seni dinleyeceğim ve ney gibi inleyeceğim bu nefesin havalarından;ama nefsin hevalarından değil asla,neyzenin nevalarından!Revalarından deva bulacağım;sevap umacağım.
Ey kalbim,ey özeler özesi!Sızdır gözlerimden özüme sıcak bir akışla aşkını ve beni bağışla...Sözlerimdeki bu yanış ve yakarışla aydınlat alnımı,bir nazarınla kaybolsun tüm günahlarım.!
Affedilene kadar ahlarımdan sabahlarım
Ey Sevgilim!ey özneler öznesi!
Eylemlerimi etkili kıl ve tümle beni,zarfım ol koru,bağla beni kendine yine...yükle yüksündürtmeden,özneme özeneyim,peykinde gezineyim,kokuna bezeneyim ve bileyim ki "gizli hazine" yim.Deneyim ve dineyim,Senin izninle ve izinle.
Ey gizim!ey neşideler neşidesi!
Endişesi Sen olan bir insan eyle beni ve...kendimi eylememe izin verme.Kır bütün oyuncaklarımı,yak kağıttan kayıklarımı,yık çıktığım kapıları.Yapıları uymayan ne varsa yaptırma bana,sapılacak yollardan uzak tut ve unuttur Senden gayriyi.Tapılacak birtek Sensin,kabul et bu ayrıyı.
Ey Efendim!ey yüceler yücesi!Ey önceler öncesi!
Neyim varsa al benden yeterki Sen kal!Beni yoluna sal,razıyım yağmurdan sonra doluna...Dolunay gibi günü yansıtan;kıl beni vasıtan ki bütünleşeyim.
Ey Allah'ım!ey niceler nicesi!Sensin tek İlah'ım...

BUNCADIR BÜTÜN AHIM!...
kelebek35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Sonforum'un önerileri

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)