sonforum.org

Anasayfa Facebook Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   sonforum.org > SONFORUM BÜYÜK ATLAS - ŞEHİR REHBERİ > Tatil Rehberi - Oteller
Kayıt ol Google Üye Listesi Market Girişi

Tatil Rehberi - Oteller Tatil rehberinizden tatil köyleri ve otellerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Yeni Konu aç  Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 08-24-2018, 15:50   #1
Kullanıcı Adı
sinemay
Standart Bursa Özel Okul

Bursa özel Okullar Listesi
Bursa özel anadolu liseleri hakkında insanlar arasında bir söylenti dolaşıyor ve bu söylentilere bugün son vermek amacıyla bu yazıyı sizlerle paylaşıyorum. Aynı söylentiler bursa özel fen liseleri için de olmuştu. Bugünkü sözlerim belki bazılarının kalbini kıracak belki bazılarının hoşuna gitmeyecek ama şeffaf ve net olmak gerekiyor. Halk arasındaki söylentiler şu şekildedir efendim; Özel okullar anadolu ya da fen liseleri daha kolaydır çünkü oradaki her öğrenci parayla okuyorlar. İşte bu söylentiler benim sinirlerimi bayağı bir zıplattı. Şimdi sizlere soruyorum Allah aşkına dürüst olun. Türkiye'deki tüm öğrenciler üniversite sınavlarına hazırlık yaparken,siz özel okulda okudunuz alın size sorular bu sorular üniversite sınavında çıkacaklar mı deniliyor?

Bursa özel liseler öğrencilerine özel bir muamele mi yapılıyor. Özel okulda okuyan çocukların hepsini bir araya getirip ayrı bir binada mı üniversite sınavına alınıyorlar. Ya da bu öğrenciler sınav gözetmeni olarak kendi öğretmenleri mi veriliyor? Şimdi herkes elini vicdanına koyup devlet okulları ile özel bursa temel lisesi öğrencileri arasında hiç bir fark olmadığını söyleyebilir mi? Bu 1. Diğer bir husus ise İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi'ne bir gidin bakın. Ben gittim ve bir çok öğrenci ile sohbet etme imkanı yakaladım. Orada okuyan öğrencilerin sadece yüzde 10'u özel okullardan mezun olmuş. Öte yandan İstanbul Teknik Üniversitesi'ne bir gidin bakın. Kaç tane öğrenci oraya sırf özel okuldan mezun oldu diye okula alınmış. Bana inanmıyor musunuz? O zaman gidin kendiniz konuşun öğrencilerle. Bu 2. Öte yandan yurtlara bir bakın. Bazı yurtlar çok lüks bazıları ise ekonomik derecesi düşük olan öğrencilerle dolu olduğu için daha bir düşük lüks kalitede. Gidin kendi gözlerinizle görün. Herkes bursa özel temel lisesi öğrencileri için fikirlerini bir kere daha gözden geçirsin.

özel Liseler Bursa
Bursada özel liseler arayışı içerisinde olan ailelere bazı tavsiyeler vermek istiyorum. Hem üniversitede kız okutan hem de özel okulu bu sene burs ile kazanan bir erkek çocuğum olduğu için sizlere naçizane tavsiyeler vermek istiyorum. Bursa lise için taa Adıyaman'dan yola çıktık. Hem ben tek şoför olduğum için yol yorgunu oldum. Temmuz'un sıcağında çocuğum da yan tarafta perişan oldu. Bursa'ya gidecekseniz önce güzel uygun fiyatlı bir otel bulmalısınız. Önce bir yol yorgunluğunuzu atmak için Bursa'da güzel bir otel bulun. Lise işi asla şakaya gelmez. Konsantrasyon ve yorgunluk ile çocuğunuzun okuyacağı okulu seçerken hata yapmamak için en azında Bursa'da 2 gece konaklayın. Bursada gezilecek yerler için Cilgingezgin.com sitesinden faydalanabilirsiniz.
sinemay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Sonforum'un önerileri

Okunmamış 01-21-2019, 12:19   #2
Kullanıcı Adı
_pellet_

teşekkürler.
_pellet_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)